ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Zapraszają do Punktu Doradztwa dla Młodzieży

Fot. Starostwo Powiatowe w Pułtusku

Funkcjonujący w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pułtusku Punkt Doradztwa dla Młodzieży to innowacyjne rozwiązanie, jedno z pięciu na Mazowszu. Zaprasza osoby w wieku 18-30 lat, mieszkające w powiecie pułtuskim, i pracujące, i bezrobotne, niezależnie od statutu na rynku pracy. Punkt oferuje i pośrednictwo pracy, i poradnictwo zawodowe i wsparcie psychologa oraz inne formy wsparcia młodych ludzi.

Jego siedziba znajduje się w Powiatowym Urzędzie Pracy (ul. Nowy Rynek 3). Jest czynny: poniedziałek, środa, piątek: 08.00 – 16.00, wtorek, czwartek: 08.00 – 18.30. 

– Celem, jaki przyświecał podjęciu tej inicjatywy, było kompleksowe wsparcie i informacja z obszarów aktywizacji zawodowej i poradnictwa zawodowego, pomocy społecznej oraz doradztwa psychologicznego dla osób w wieku 18-30 lat, zamieszkujących na terenie powiatu pułtuskiego – tzw. „3w1”. Wszystko w jednym Punkcie – wyjaśnia Starostwo Powiatowe.

Starosta Jan Zalewski, zapytany, czy głównie z myślą o uczniach szkół ponadpodstawowych powstał Punkt Doradztwa dla Młodzieży, potwierdza.

– Jednym z kluczowych celów doradztwa zawodowego jest dostarczenie młodym ludziom kompleksowych informacji na temat różnych zawodów, dziedzin edukacyjnych i ścieżek kariery. To pomaga im zrozumieć, jakie opcje są dostępne i jakie kroki muszą podjąć, aby osiągnąć swoje cele zawodowe – mówi starosta. – Doradztwo zawodowe to bardzo ważny aspekt działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Pułtusku, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, stających przed często trudnym wyborem ścieżki kariery zawodowej. Myślę, że Punkt Doradztwa dla Młodzieży doskonale spełni swoje zadanie, czego życzę młodzieży z niego korzystającej.

Przedsięwzięcie powstało w ramach pilotażowego projektu pn. „w Punkt 3w1. Punkt doradztwa dla młodzieży”, finansowanego ze środków Rezerwy Funduszu Pracy. Wartość projektu wyniosła blisko 1,5 mln zł (finansowana w całości ze środków RFP). 

Całość w TC nr 5 z 30.01.2024 r.

Komentarze obsługiwane przez CComment