Święta bez domu. Jak pomóc, gdy ktoś nie chce pomocy?

Podczas gdy wygrzewaliśmy się w blasku choinki, ale też cieple kaloryferów, pałaszowaliśmy pierogi i świąteczne wypieki, ktoś obok spędzał Boże Narodzenie w wiacie, przy temperaturze, która nocą spadała do nawet -12 stopni Celsjusza. Na szczęście mieszkańcy Gąsiorowa w gminie Świercze w powiecie pułtuskim nie przechodzą obok pana Bogdana obojętnie.

Pan Bogdan na swoje tymczasowe lokum zaadaptował wiatę na drewno postawioną przez jednego z mieszkańców budynku socjalnego (za jego zgodą).

- Gmina w tej chwili nie dysponuje żadnymi wolnymi lokalami socjalnymi. W związku z tym nie mogłem zapewnić temu panu żadnego lokum. (...) Przed świętami, w związku z nadchodzącym mrozem, mężczyźnie zaoferowano przeniesienie na jakiś czas do ośrodka dla osób bezdomnych, jednak odmówił – komentuje wójt Adam Misiewicz.

Pojechałam więc do Gąsiorowa, aby porozmawiać z panem Bogdanem osobiście, lecz go nie zastałam. Na podwórku, przy lokalach socjalnych, rzeczywiście stoi wiata obleczona foliową płachtą, a za wiatą stoi jeszcze rozłożony namiot. Pukam do prowizorycznych, lekko uchylonych drzwi, jednak odpowiada mi jedynie warczenie psa.

Kuj 

Cały reportaż w TC nr 1 z 4 stycznia

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl