Teatry. Pięć dni, pięć premier

Rozpoczyna się święto miłośników teatru w Pułtusku. Spektakle przygotowało pięć grup teatralnych, uczestniczących w VII Pułtuskich Teatrach Amatorskich – Konkursie „PTA-K”. Pierwszy spektakl w pułtuskim teatrze w Miejskim Centrum Kultury i Sztuki zostanie wystawiony 13, a ostatni – 17 września.

Na widzów co wieczór czeka inna premiera.

Zaprezentują się kolejno: „Teatr pod Dębem” z Pułtuska, grupa „Hurragram” działająca w Nowodworskim Ośrodku Kultury, „Starszaki z Serocka, „Teatr nie z tej kulisy” z Warszawy i „Ostatni Dzwonek” z Pułtuska.

Pierwszy spektakl zobaczymy w poniedziałek, 13 września. „Zakładników” Piotra Jachowicza przygotował „Teatr pod Dębem”, a wyreżyserował go Adam Gadomski.

Następne spektakle to: „Scenariusz dla 3” w reżyserii Marcina Turka, „Księga wielkich życzeń” w reżyserii Magdaleny Ważyńskiej, „Kantata na cztery skrzydła” w reżyserii Tomasza Mitrowskiego i „Parady” w reżyserii Artura Bednarka.

Premiery zaczynają się o godz. 19. Powtórki zaplanowano na 20-24 września. Wejściówki w MCKIS.

W tym roku na deskach pułtuskiego teatru nie wystąpią m.in. grupy z Winnicy, Ciechanowa, Przasnysza i Nasielska, które uczestniczyły w poprzednich edycjach konkursu. Nie wystąpi też lubiana i ceniona grupa z Szelkowa – „Teatr Cioci Heni”.

„Tradycje teatralne Pułtuska”, w ramach których odbywają się premiery, to autorski projekt Izabeli Sosnowicz-Ptak, dyrektor MCKiS. W tym roku odbędzie się jego siódma edycja.

 

Fot. Izabela Koba

Scena ze spektaklu „Zaćmienie” (2019 r.)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl