Tragedia na Narwi. Jest komunikat prokuratury

39-letnia kobieta i jej 5-letnia córka – o nich mówi się nie tylko w powiecie pułtuskim. Ich ciała wyłowiono z Narwi 2 października, dwa dni później została przeprowadzona sekcja zwłok. Przyczyną zgonu i matki, i dziecka, mieszkanek podpułtuskiej miejscowości było utonięcie. Komunikat w tej sprawie wydała Prokuratura Rejonowa w Pułtusku.

Komunikat zacytujemy w całości:

„Prokuratura Rejonowa w Pułtusku prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie doprowadzenia w dniu 2 października 2021r. w Pułtusku do targnięcia się na życie własne oraz małoletniej córki Gabrieli K. przez Magdalenę K., tj. o czyn z art. 151 k.k.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w dniu 2 października 2021r. około godziny 4.00 nad ranem Magdalena K. [39l.] przyjechała samochodem do Pułtuska w rejon kładki na rzece Narew. Była wraz z dzieckiem – pięcioletnią córką Gabrielą. Trzymając dziecko na rękach, poszła z nim na kładkę i skoczyła do rzeki Narew. Zwłoki małoletniej Gabrieli ujawnił wędkarz w rzece Narew na wysokości miejscowości Kacice. Zwłoki Magdaleny K. również zostały ujawnione przez wędkarza na wysokości miejscowości Strzyże. Czynności procesowe na miejscu znalezienia obu zwłok były wykonywane pod nadzorem prokuratora z udziałem biegłego patomorfologa. W trakcie oględzin zewnętrznych nie ujawniono na zwłokach żadnych obrażeń. W dniu 4 października 2021r. zostały przeprowadzone sekcje zwłok. Jak wynika z opinii biegłego patomorfologa, przyczyną zgonu matki i córki było utonięcie”.

Więcej w aktualnym i następnym nr TC

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl