ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Turniej BRD. Drużyny ze Świercz i Gzów na podium

Fot. KPP w Pułtusku

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Świerczach i Społecznej Szkoły Podstawowej w Gzach to liderzy powiatu pułtuskiego w swoich kategoriach wiekowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Do powiatowych zmagań, mających miejsce 26 marca w Szkole Podstawowej w Dzierżeninie (gmina Pokrzywnica),  zgłosiło się osiem drużyn. Uczestnicy rozwiązywali dwa testy wiedzy sprawdzające znajomość przepisów i zasad ruchu drogowego. Pierwszy zawierał dwadzieścia pięć pytań związanych z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, drugi – dziesięć zagadnień polegających na ustaleniu kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Nie zabrakło sprawdzianu umiejętności jazdy na rowerze po torze przeszkód.

W starszej grupie (powyżej 12 lat) zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej w Świerczach. W jej skład wchodzą: Kinga Niesłuchowska, Ksawier Stępniewski i Miłosz Tomczyk, a przygotował ich Marcin Poznański, nauczyciel, którego uczniowie od lat odnoszą sukcesy w turniejach BRD. Natomiast w młodszej grupie (10-12 lat) najlepsza okazała się drużyna Społecznej Szkoły Podstawowej w Gzach. To one będą reprezentować nasz powiat w kolejnych rozgrywkach, na szczeblu rejonowym.

Fot. KPP w Pułtusku

Drużyna ze Świercz - lider w swojej grupie wiekowej

Więcej w TC nr 17 z 23.04.2024

Komentarze obsługiwane przez CComment