Wystawa: "Wszyscy jesteśmy braćmi"
Już w piątek o godz. 14 w pięknie odnowionej pułtuskiej kamienicy nr 13 w Rynku odbędzie się otwarcie wystawy poświęconej dziejom pułtuskich Żydów "Wszyscy jesteśmy braćmi".
Na wystawę zaprasza Aneta Szymańska, która informuje, dla zachęty, że Raphael Rogiński swoją muzyką wprowadzi nas w atmosferę chasadzyckiej mistyczności.
Raphael Roginski - gitarzysta, kompozytor i wykonawca, improwizator, animator kultury i badacz folkloru muzycznego. Wykształcony jazzowo i klasycznie edukację poszerzył o muzykologie i etnomuzykologie. Miks tych dwóch dróg jest wyznacznikiem stylu jego twórczości pod względem kompozytorskim jak i wykonawczym. Związany z kulturą żydowską, prowadzi badania nad jej zapomnianymi tradycjami przekładając ich znaczenie na współczesność. Z tych poszukiwań wynikają dwa projekty których jest liderem, jest to Shofar i Cukunft. Jest także dyrektorem artystycznym festiwali przedstawiających nową kulturę żydowską takich jak Tikkun, Varshe, Mizrach, jak i konsultantem w ramch projektów z nią związanych. Gra także muzykę turecką, beduińską, afrykańską, lapońską, perską, ormiańską i inne wykonując je z muzykami z tych miejsc. Prymitywna muzyka ameryki, blues i rock lat 60 to następna znacząca część inspiracji Rogińskiego która to przefiltrowana daje o sobie znać w zespołach jak i koncertach solo.
Zagra także Małgorzata Maria Kozłowska - absolwentka klasy wiolonczeli w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Olsztynie. W 2016r. rozpoczęła studia w klasie prof. Urszuli Marciniec-Mazur, na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W 2018r. została stypendystką Exellence International Students Program, prowadzonego przez Buchmann- Mehta School of Music w Tel Awiwie, studiując pod kierunkiem prof. Dmitra Yablonskyego. W październiku 2021r. wróciła do Wrocławia, by rozpocząć studia magisterskie na Akademii Muzycznej.
Komentarze obsługiwane przez CComment