ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Bieg z historią w tle

Jedno z najważniejszych wydarzeń  w Płocku w 2022 roku - to 102 rocznica obrony  miasta przed bolszewikami.Na pamiątkę tych wydarzeń  Klub Płock Biega No Age Limit organizuje bieg ulicami miasta - tegoroczny zaplanowany jest na 20 sierpnia 2022 roku. Dystans - 10 km.

Organizatorzy jak co roku zapewniają wysoki poziom organizacyjny i sportowy. Zgodnie z zapowiedziami na starcie,  zarówno w kategorii mężczyzn jak i kobiet staną znani zawodnicy, triumfatorzy wielu biegów w kraju, jak i za granicą.

Prze biegiem na starcie pojawią się w okolicznościowych koszulkach najmłodsi biegacze, którzy na mecie otrzymają medale i upominki od sponsorów.
Bieg stał się już sportową wizytówką obchodów obrony Płocka z historią w tle. W minionych latach patronami biegu byli inni bohaterowie: harcerz Antolek Gradowski, kpt. inż Albert de Bure, dowódca obrony mjr Janusz Mościcki. Marcelina Rościszewska

W tym roku patronem będzie kolejny bohater -  po. kmdr Stefan Kwiatkowski

Trasa biegu Trasa VI Międzynarodowego Biegu Obrońców Płocka 1920 r. jest zdaniem większości biegaczy najładniejszą trasą biegową w Płocku, pokazuje najbardziej charakterystyczne miejsca  Starówki i nabrzeża wiślanego. Na trasie biegu mamy między innymi: odwach, katedrę mariawicką, wieżę ciśnień, pomnik Obrońców Płocka 1920r.

Start z ulicy Tumskiej na wysokości kina Przedwiośnie. Następnie bieg prowadził będzie ulicami, Plac Narutowicza, Grodzka, Jerozolimska, Staromiejska, Bielska, Zduńska, Okrzei, Kazimierza Wielkiego, aleja spacerowa wzdłuż ul. K.Wielkiego, ścieżki spacerowe na skarpie,Chojnackiego, Kościuszki Dąbrowskiego./ dwa okrążenia po 5 km.

W ub.  roku na podium stanęli: 1. Mykola Lukhymluk - 29,33 2. Bogdan Semenowicz - 30, 11 3. Andrzej Rogiewicz - 30,51.

Kobiety: 1. Valentyna Verecka, 34,11. 2. Natalya Semenowich, 34,25 3. Izabela Parszczyńska 35,44.

Międzynarodowy Bieg Obrońców Płocka zyskuje coraz większe zainteresowanie biegaczy z czołówki krajowej oraz biegaczy z całej Polski. Jest rozgrywany w sobotę  wieczorem, więc  uczestnicy mogą sobie zaplanować  niedzielne zwiedzanie histrorycznej stolicy Polski.

Zapisy na bieg www.datasport.pl. Regulamin dostępny na stronie maratony polskie. Limit startujących 300 osób.

Imprezę wspierają finansowo i rzeczowo płockie firmy: KIA Bielickie, CUK Ubezpieczenia, Mediakolor, Leroy Merlin, Auchan, za które organizatorzy bardzo dziękują.
Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent miasta Płocka Andrzej Nowakowski oraz Pani poseł na Sejm Elżbieta Gapińska.

Patronat medialny objął jak co roku "Tygodnik Płocki".

trasa-www

plakat-3-www

Komentarze obsługiwane przez CComment