III liga. Mławianka idzie po rekord

Piłkarze Mławianki chcą pobić rekord z rundy jesiennej. Zaliczyli wówczas sześć zwycięstw z rzędu. Początek wiosny pokazuje, że mogą ten wynik powtórzyć. W sobotnie popołudnie świętowali w Warszawie czwarty kolejny triumf.

Końcowy wynik wskazuje na łatwy sukces podopiecznych Piotra Rzepki. W premierowej partii najbliżej zdobycia bramki był Maciej Komorowski. Najpierw główkował z rzutu rożnego tuż nad poprzeczką, potem kropnął mocno z rzutu wolnego. Golkiper rywali wybił piłkę przed siebie - dobitki Joao Odillona i starszego z braci Stryjewskich nie przyniosły powodzenia. W pierwszej połowie gole nie padły. W 62. minucie Mateusz Stryjewski dośrodkował futbolówkę w pole karne, a żaden z defensorów gości nie przeciąć dośrodkowania. Wykorzystał to Jakub Skudynowski, który z bliska kopnął piłkę wprost do bramki.

Kolejne bramki były tylko kwestią minut. Dublet skompletował młodziutki Mateusz Karol. Swoje powody do radości, kolejne w sezonie, mieli także bracia Stryjewscy. Mateusz wykorzystał fatalne ustawienie bramkarza. Ten spodziewał się dośrodkowania z rzutu rożnego, ale nie uderzenia. Gdy się zorientował było już późno. Dotknął piłkę już za linią bramkową. Końcowy wynik ustalił Michał. W doliczonym czasie Tom Dobek-Pietrowski wyprowadził szybki kontratak. Potem akcję kontynuował Karol, a wszystko zakończył starszy z braci.

Mławianka Mława - Ursus Warszawa 5:1 (0:0)

Bramki: Skudynowski 62, Karol 70 i 88, Mateusz Stryjewski 78, Michał Stryjewski 90 - Osica 85
Mławianka: Piotrowski - Skudynowski, M. Rogalski, Komorowski, Rutkowski, Kostyk (85. Kopacz), Wybrańczyk (85 Dobek-Pietrowski), Sobotka (60. Karol), Mateusz Stryjewski, Michał Stryjewski, Odillon (65 Tworek)

21. kolejka (25-26 marca): Unia - Błonianka, ŁKS II - Legionovia, Concordia - Jagiellonia II - przełożony na 26 kwietnia, Olimpia - Pogoń 0:5, Pilica - Pelikan 2:0, Warta - Lechia 0:1, Legia II - Sokół 0:0, Świt - Broń 3:2

18. Concordia Elbląg 18 8 19:41

22. kolejka (1-2 kwietnia): Unia - Legionovia, Błonianka - Świt, Broń - Mławianka Ursus - Legia II, Sokół - Warta, Lechia - Pilica, Pogoń - Concordia, Pelikan - Olimpia, Jagiellonia II - ŁKS II