Jurand Ciechanów na czele I ligi

Okazałe zwycięstwo Ostrołęce pozwoliło w końcu zawodnikom Juranda rozgościć się na fotelu lidera rozgrywek I ligi. Trójka Ostrołęka nie była w stanie zagrozić rozpędzonym zawodnikom Juranda Ciechanów.

Na pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie zespół Juranda udał się w osłabieniu. Zabrakło Bartosza Wojdaka i Marcina Smolarka, którzy w tym czasie reprezentowali BHT Petra Płock w rywalizacji klubowych Mistrzostw Europy w piłce plażowej w Porto Santo (Portugalia).

Już wiemy, że płocczanie wygrali te rozgrywki, a Bartosz Wojdak został królem strzelców mistrzostw. Wracając do meczu w Ostrołęce, w pierwszej połowie Trójka niesiona dopingiem miejscowych kibiców stawiała opór Jurandowi, przez co nasi gracze nie mogli wejść złapać odpowiedniego rytmu. Mimo to do przerwy goście prowadzili trzema bramkami.

Po zmianie stron zawodnicy Juranda zwarli szyki w obronie. Nie tracili bezsensownych bramek, w ataku wykorzystywali nadarzające się okazje. W 43 minucie, po serii pięciu bramek goście znacznie odskoczyli gospodarzom. Dziesięciobramkowa przewaga praktycznie ustawiła mecz. Kwadrans przed końcem zawodnicy z Ciechanowa dokręcili śrubę jeszcze bardziej prowadząc 33:20. W 55. minucie trenerzy wpuścili do bramki młodziutkiego Oskara Olszewskiego. Młokos debiut może zaliczyć do udanych.

22 października w Ciechanowie Jurand zmierzy się z ostatnią drużyną w tabeli AZS AWF Warszawa.

Trójka Ostrołęka - Jurand Ciechanów 24:39 (14:17)
Jurand: Skowroński, M. Olszewski - Kosik, Karczewski 5, Tartas 2, Lewkowicz, Wiszowaty 1, Rutkowski 1, Ruszkowski 4, Mierzwicki 4, Budzich 3, J. Olszewski 3, Dębiec 9, Dobrzyniecki 6, Komorowski 1

Wyniki 4. kolejki: AZS AWF Warszawa - SMS ZPRP I Płock 27:36 (15:17), KS Warszawianka - Enea Orlęta Zwoleń 16:30 (8:13), Pabiks Pabianice - Mazur Sierpc 36:23 (18:12), Orlen Wisła II Płock - AZS UW Warszawa 30:36 (14:19), Włókniarz Konstantynów - ROKiS Radzymin 22:26 (7:13), Trójka Ostrołęka - Jurand Ciechanów 24:39 (14:17)

1. SCKS Jurand Ciechanów 4 12:0 132-93
2. Orlęta Zwoleń 4 12:0 125-87
3. AZS UW Warszawa 4 9:3 121-97
4. Orlen Wisła II Płock 4 6:6 129-118
5. Pabiks Pabianice 3 6:3 87-76
6. Włókniarz Konstantynów 4 6:6 102-99
7. MKS Mazur Sierpc 4 6:6 96-110
8.SMS ZPRP I Płock 4 3:9 114-119