Zwycięska passa podtrzymana

Jurand Ciechanów z kompletem wygranych przewodzi w tabeli I ligi. Ma tyle samo punktów co Orlęta Zwoleń. W ostatnią sobotę, 29 października ciechanowianie wysoko ograli AZS AWF Warszawa.

O ile faworyci wygrali pewnie i wysoko, to ich postawa w pierwszej połowie momentami budziła konsternację. Gospodarze prowadzili w pewnym momencie czterema bramkami, ale goście odrobili straty z nawiązką i do przerwy prowadzili 16:15.

Po przerwie kibice mogli zobaczyć już normalne oblicze lidera. Gdy trenerzy gospodarzy zmienili ustawienie zespołu, gra nabrała większego tempa. Warszawianie przez blisko 10 minut nie potrafili zdobyć bramki. W tym czasie trwało oblężenie bramki AZS-u - piłkarze Juranda rzucili 9 bramek z rzędu.

Jurand Ciechanów - AZS AWF Warszawa 37:20 (15:16)
Jurand: Skowroński, Mirzejewski - Kosik, Karczewski 2, Tartas 4, Lewkowicz 1, Wiszowaty, Rutkowski 1, Ruszkowski, Mierzwicki 8, Smolarek 5, Wojdak, Budzich 5, Dębiec 8, Dobrzyniecki 3

5. kolejka: ROKiS Radzymin - Trójka Ostrołęka 31:29 (11:16), AZS UW Warszawa - Włókniarz Konstantynów 30:31 (13:14), Mazur Sierpc - Orlen Wisła II Płock 29:40 (7:20), Enea Orlęta Zwoleń - Pabiks Pabianice 39:31 (20:12), SMS ZPRP I Płock - KS Warszawianka 46:26 (22:10)

1. Jurand Ciechanów 5 15:0 169:113
2. Orlęta Zwoleń 5 15:0 164:118
3. AZS UW Warszawa 5 9:6 151:128
4. Orlen Wisła II Płock 5 9:6 169:147
5. Włókniarz Konstantynów 5 9:6 133:129
6. SMS Płock 5 6:9 160:145
7. Pabiks Pabianice 4 6:6 118:115
8. ROKiS Radzymin 4 6:6 100:116