Jurand z kolejnym zwycięstwem

Punkty zostały w Ciechanowie

Lepszego początku sobotniego meczu w Ciechanowie zawodnicy Juranda wyobrazić sobie nie mogli. Już po ośmiu minutach czterokrotnie "ostrzelali" bramkę rezerw płockiego Orlenu. Prowadzenie podopiecznych Dariusza Molskiego niezmiennie trwało aż do przerwy.

Pierwsze chwile po zmianie stron zapowiadały pewne zwycięstwo miejscowej drużyny. Z każdą kolejną minutą gra gospodarzy zacinała się. Płocczanie rzucili pięć bramek z rzędu, kompletnie zaskakując zdezorientowaną obronę gospodarzy.

Widmo pierwszej porażki w sezonie ewidentnie zmotywowało piłkarzy Juranda, którzy w ostatnich pięciu minutach musieli odrabiać dwubramkową stratę. W końcówce ciężar gry w zespole Juranda wziął na swoje barki Marcin Smolarek, ale ważnego gola chwilę wcześniej "zaliczył" Piotr Budzich.

Smolarek zdobywając bramkę wyrównującą, przywrócił nadzieje na pełną pulę punktową lidera I ligi. Wiele wskazywało, że mecz zakończy się remisem, ale w ostatniej akcji miejscowi wywalczyli rzut karny. Już po ostatnim gwizdku Smolarek wytrzymał próbę nerwów, pokonując bramkarza Orlenu z rzutu karnego. Ciechanowianie "uratowali" punkty dzięki czemu wciąż z mianem niepokonanych znajdują się na czele ligowej tabeli.

Mecz 7. kolejki Jurand rozegra 13 listopada. Na wyjeździe zmierzy się z AZS UW Warszawa. Gracze Juranda spróbują zrewanżować się warszawianom za ostatnią porażkę w finale rozgrywek wojewódzkiego Pucharu Polski.

SCKS Jurand Ciechanów - Orlen Wisła II Płock 27:26 (15:12)
Jurand: A. Mirzejewski, K. Strześniewski - P. Budzich 1, J. Dzieciątkowski 1, P. Kurkowski 2, A. Kondracki 1, D. Rutkowski 4, P. Ruszkowski 2, S. Lisicki 1, J. Olszewski 2, Marcin Smolarek 7, Mariusz Smolarek 3, S. Dobrzyniecki 3

Wyniki 6. kolejki: KS Warszawianka Warszawa - Pabiks Pabianice 24:33 (11:15), Radzymin - SMS ZPRP I Płock 32:31 (16:15), Anilana Łódź - Enea Orlęta Zwoleń 40:25 (21:12), Azoty II Puławy - AZS UW Warszawa 23:35 (13:17), Jurand Ciechanów - Orlen Wisła II Płock 27:26 (15:12)

7. kolejka (13-14 listopada): KS Warszawianka Warszawa - pauzuje, Orlen Wisła II Płock - Włókniarz, AZS UW Warszawa - Jurand Ciechanów, Enea Orlęta Zwoleń - Azoty II Puławy, SMS ZPRP I Płock - Anilana Łódź, Pabiks Pabianice - SPR ROKiS Radzymin