Liga okręgowa. Zostały trzy kolejki...

Derbowe przełamanie Błękitnych

Passa bieżuńskiej Wkry dobiegła końca w Rzekuniu. Wyprawa na Kurpie podopiecznych Roberta Piotrowskiego zakończyła się przegraną, mimo że goście zdobyli w tym meczu aż cztery bramki, a łącznie padło ich aż 9!

W Rzekuniu boiskowe wydarzenia zmieniały się jak w kalejdoskopie. Po 30. minutach gospodarze prowadzili już trzema bramkami. Ale szybkie i wysokie prowadzenie wprowadziło w ich szeregach zbyt duże rozluźnienie. Goście szybko złapali kontakt, a na początku drugiej połowy doprowadzili do wyrównania.
Dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gospodarze wyprowadzili ostatni cios. Dwa gole dla pokonanych strzelił niezawodny Maciej Watkowski (21 bramek w sezonie).

watkowski

Finalista Pucharu Polski na szczeblu okręgowym - Nadnarwianka Pułtuski - okazała się lepsza od Kurpika. W Kadzidle dwie bramki wbił Damian Załoga.

Piątą z rzędu wygraną zanotowała Korona Szydłowo. Na swoim terenie wypunktowała z łatwością beniaminka z Długosiodła. Największy udział w sukcesie miał Kamil Głowacki. Zaliczył dwa trafienia - w sumie ma już na koncie w tym sezonie trzynaście.

Rekordowe (roz)strzelanie miało miejsce na boisku w Krasnem. Gospodarzy pognębili przyjezdni ze Strzegowa. Pod bramką Iskry hasali Mateusz Gralewicz i Daniel Gatyński - strzelcy czterech z siedmiu bramek dla drużyny Tomasza Piaseckiego.

strzegowo

Fatalna seria Błękitnych Raciąż została - przynajmniej na moment - przerwana. Po siedmiu z rzędu porażkach, w derbach powiatu płońskiego, Błękitni okazali się lepsi od konkurentów z Nowego Miasta. Jak przystało na starcie lokalnych ekip emocji nie zabrakło. Dla Sony trafienie zaliczył niezmordowany Łukasz Barankiewicz. Ale to Mariusz Borzykowski i Krystian Różański przeważyli szalę na stronę swojego zespołu.

borzykowski
Konopianka nadal zamyka ligową tabelę. Owszem w zderzeniu z Ostrovią udało się zdobyć oczko, ale to było za mało, żeby "czerwona latarnia" zgasła.

konopki

Wyniki: 12. kolejka (30-31 października): Wąsewo - PAF, Sona - Błękitni 1:2, Iskra - Strzegowo 0:7, Kurpik - Nadnarwianka 1:2, Rzekunianka - Wkra 5:4, Kryształ - Ciechanów 0:3, Konopianka - Ostrovia 1:1, Korona - Wymakracz 4:0

16. Konopianka Konopki 12 9 16:29

13. kolejka (6-7 listopada): Wymakracz - Wąsewo, Ostrovia - Korona, Ciechanów - Konopianka, Wkra - Kryształ, Nadnarwianka - Rzekunianka, Strzegowo - Kurpik, Błękitni - Iskra, PAF - Sona

Klasyfikacja strzelców: 21 - Maciej Watkowski (Bieżuń), 14 - Łukasz Barankiewicz (Sona), 13 - Kamil Głowacki (Korona), 10 - Kacper Sawczenko (Iskra), Michał Dzięgielewski (Wkra)