ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Mławianka Mazovia Cup zbliża się wielkimi krokami

Budżet Obywatelski Województwa Mazowieckiego wspiera lokalne projekty. Cykl trzech turniejów piłki nożnej pod nazwą Mławianka Mazovia Cup, finansowany z tego budżetu to świetna promocja sportu, zdrowego stylu życia oraz zaangażowania mieszkańców w rozwój swoich lokalnych, mazowieckich społeczności. Patronem medialnym wydarzenia, które odbędzie się w środę 29 maja jest Tygodnik Ciechanowski.

Polska Fundacja Sportu i Kultury jest organizatorem Mławianka Mazovia Cup, który odbędzie się na obiektach sportowych MOSiR w Mławie. Mławianka Mazovia Cup to inicjatywa o charakterze sportowym, skupiająca się na organizacji trzech turniejów piłkarskich dla dzieci i młodzieży z roczników 2013-2015. Projekt ten jest nie tylko wydarzeniem sportowym, lecz także platformą promującą zdrowy styl życia oraz integrującą społeczność lokalną.

Głównym celem projektu jest promowanie i wspieranie rozwoju sportu oraz kultury fizycznej wśród mieszkańców Mazowsza, obejmując powiaty ciechanowski, mławski, płoński, pułtuski i żuromiński. Poprzez stworzenie atmosfery rywalizacji, fair play oraz organizację atrakcyjnych przedsięwzięć sportowo-rekreacyjnych, projekt ma za zadanie wspierać zdrowy tryb życia oraz rozwój umiejętności sportowych dzieci i młodzieży.

Turnieje będą otwarte dla wszystkich chętnych, zarówno zawodników, jak i kibiców w różnym wieku. Liczba uczestników, wynosząca około 120 piłkarzy wraz z opiekunami w każdym turnieju, podkreśla skalę i zasięg wydarzenia, co czyni je atrakcyjnym dla społeczności lokalnej oraz miłośników piłki nożnej.

Dodatkowo, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, planowane są różnorodne atrakcje dla uczestników turniejów oraz dla widzów i kibiców. Wśród nich znajdą się dmuchańce, testy sprawnościowe, boisko mobilne do gry w piłkę nożną oraz stoły do gry w piłkarzyki. Nie zabraknie również pokazów i animacji związanych z teqballem, dynamiczną dyscypliną sportową łączącą piłkę nożną z tenisem stołowym.

Zachęcamy do udziału wszystkich zainteresowanych, zarówno zawodników, jak i kibiców. Dzieci w trzech kategoriach wiekowych będą miały okazję do rywalizacji oraz integracji ze społecznością lokalną. Serdecznie zapraszamy także wszystkich zainteresowanych do wsparcia, także medialnego, tego ważnego dla społeczności lokalnej wydarzenia. 

Szczegóły dotyczące zapisów drużyn:
Grupa docelowa: dzieci w trzech kategoriach wiekowych (roczniki 2013-2015), 
Ilość zawodników w zespole: U-9 (Żak - 4+bramkarz), U-10 i U-11 (7 osób, 6+bramkarz),
Termin zapisów: do dnia 17 maja 2024 roku, zapisy – drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze obsługiwane przez CComment