Powrót Mławianki i one man show Odillona

Środowe spotkanie w Mławie w ramach 3. kolejki III ligi miało swoją odpowiednią dramaturgię. Zwroty następowały jak w najlepszym filmie kina akcji. Gospodarze przegrywali do przerwy 0:2, by ostatecznie zwyciężyć 4:3. Autorem wszystkich goli dla Mławianki był Angolczyk Joao Odillon.

Piłkarze Piotra Rzepki nie rozpoczęli meczu tak, jak sobie założyli. Nerwowy w wykonaniu gospodarzy był pierwszy kwadrans. W 13. minucie lewą stroną przedarł się Bartosz Pawluczuk, który idealnie wyłożył piłkę do nieobstawionego w polu karnym Dawida Kasprzyka - napastnik Sokoła musiał tylko przystawić nogę, aby pokonać Piotra Piotrowskiego.

Nie minęło pięć minut, a piłkę ręką we własnym polu karnym zablokował jeden z obrońców gospodarzy. Sędzia bez skrupułów wskazał na rzut karny, a Kasprzyk wykorzystał jedenastkę.

W przerwie trener Mławianki przeprowadził dwie zmiany. Na boisku pojawił się m.in. nieobecny w Tomaszowie Mazowieckim Maciej Rogalski. Doświadczenie i charyzma "Rogala" dało zespołowi gospodarzy impuls do odrabiania strat. W 58. minucie Mateusz Stryjewski dograł do Odillona, a ten z bliska wpakował piłkę do bramki Sokoła. Mławianie rzucili się do odrabiania strat, ale szybko nadziali się na kontrę, po której goście strzelili trzeciego gola.

Ostatnie dwadzieścia minut to popis gry całego zespołu, ale przede wszystkim głównego bohatera wieczoru - Joao Odillona. W kolejnej akcji Angolczyk pięknym strzałem z przewrotki zdobył kontaktowego gola. Emocje rozpaliły się, gdy w 73. minucie Odillon strzelił bramkę głową po dośrodkowaniu Michała Stryjewskiego.

298053065_143661318351238_737301560969262567_n-1

Euforia na mławskim stadionie rozpoczęła się w 83. minucie. Wówczas to piłkarz z Afryki znalazł się w polu karnym Sokoła, a dograna do niego piłka z lewej strony boiska sekundy później znalazła się w siatce po raz czwarty.

erM

Mławianka Mława - Sokół Ostróda 4:3 (0:2)
Mławianka: Piotrowski - Markowicz (46. M. Rogalski), Skudynowski, Komorowski, Rutkowski, Mateusz Stryjewski, Kostyk (68. Hendryk), Wasiak, Michał Stryjewski, Tworek (46. Poliński), Joao Odillon

Pozostałe wyniki 3. kolejki: Broń Radom - Błonianka Błonie 1:0, Świt Nowy Dwór Maz. - Ursus Warszawa 3:0, Legia II Warszawa - Lechia Tomaszów Maz. 2:2, Warta Sieradz - Pelikan Łowicz 2:3, Pilica Białobrzegi - Pogoń Grodzisk Maz. 1:1, Olimpia Zambrów - Jagiellonia II Białystok 0:4, Concordia Elbląg - Legionovia Legionowo 2:4, ŁKS II Łódź - Unia Skierniewice 1:2

1. Świt Nowy Dwór Maz. 3 9 8:2
2. Legionovia 3 6 8:5
3. Broń Radom 3 6 6:4
4. Mławianka Mława 3 6 7:6
5. Pelikan Łowicz 3 6 5:4
6. Legia II Warszawa 3 5 5:3
7. Pogoń Grodzisk Maz. 3 5 5:3
8. Unia Skierniewice 3 5 2:1