Puchar Juranda trafił do Kwidzyna

Rozgrywki ligowe z udziałem szczypiornistów Juranda Ciechanów nadchodzą szybkimi krokami. Inauguracja rozgrywek I ligi nastąpi 18 września. Tego dnia Jurand zagra na wyjeździe w Łodzi z Anilaną.
Przed tygodniem ciechanowski klub był organizatorem przedsezonowego turnieju „Jurand Cup". Oprócz naszego zespołu na parkiecie Szkoły Podstawowej nr 7 mierzyły się MMTS Kwidzyn, Warmia Energa Olsztyn i KPR Legionowo.

W pierwszym meczu formę naszych zawodników skutecznie przetestowali olsztynianie. Po 30. minutach goście z Warmii sprawiali nie tylko lepsze wrażenie, ale też znacznie przeważali, prowadząc 18:8. Druga połowa przebiegała w podobnym tonie i to olsztynianie zanotowali pierwsze zwycięstwo nad ekipę gospodarzy 29:22.

Drugi mecz pomiędzy Kwidzynem a Legionowem należał do znacznie bardziej wyrównanych. Dopiero w końcówce ekipie MMTS udało się zbudować przewagę, której nie oddali już do końca, wygrywając 23:18.

W zaciętym spotkaniu o 3. miejsce Jurand zagrał z KPR Legionowo. Oba zespoły nastawiły się na twardą walkę, która dopiero w samej końcówce przyniosła rozstrzygnięcie. Rywale okazali się o jedno trafienie skuteczniejsi, zwyciężając 29:28.

W finale przedstawiciel superligi z Kwidzyna bez większych problemów rozprawił się z reprezentantem ligi centralnej - Warmią Olsztyn. Do przerwy kwidzynianie prowadzili sześcioma bramkami. Po zmianie stron znacznie bardziej doświadczona ekipa MMTS tylko powiększała swoją przewagą, aby wygrać zdecydowanie 34:27. Tym samym turniej "Jurand Cup" wygrała drużyna MMTS Kwidzyn.

Klasyfikacja końcowa: 1 MMTS Kwidzyn, 2. Warmia Energa Olsztyn, 3. KPR Legionowo, 4. SCKS Jurand Ciechanów

 

Fot. Zenon Lewandowski

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl