ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

IV liga grała w środę

W środę 1 września piłkarze 4 ligi rozegrali 5. kolejkę spotkań. Miłą niespodzianką swoim kibicom sprawili zawodnicy Żbika Nasielsk. Zespół Fabiana Kotarskiego pokonał na wyjeździe Świt Staroźreby 1:0. Autorem zwycięskiego gola na początku drugiej połowy był Piotr Sulima. To pierwsza wygrana nasielskiego beniaminka w bieżących rozgrywkach. Liderem rozgrywek, bez jakiejkolwiek straty punktowej, pozostaje KS CK Troszyn. Drugiego hattricka w bieżącym sezonie zaliczył Kamil Majkowski.

Drugą z rzędu porażkę ponieśli reprezentanci MKS Przasnysz. Tym razem podopieczni Włodzimierza Kownackiego przegrali w Ostrołęce z Narwią 2:4. Po kwadransie gry prowadzili miejscowi, ale kilkanaście minut później, naciskany przez Krzysztofa Kopcińskiego obrońca Narwi wpakował piłkę do swojej bramki.
Goście z wyrównania cieszyli się zaledwie przez krótki moment, bo gdy Marcin Kraska kropnął z rzutu wolnego, Andrzej Łyziński mógł się tylko przyglądać jak piłka wpada do jego siatki. Przyjezdni mieli problemy w defensywie, po raz kolejny zgubili krycie w końcówce pierwszej połowy, a trzeciego gola dla Narwi zdobył strzałem z głowy Przemysław Olesiński. Ale odpowiedź przasnyszan była piorunująca - Mateusz Sitek wymanewrował defensywę gospodarzy i przytomnym zagraniem obsłużył zdobywcę bramki Dominika Witkowskiego.

Po zmianie stron piłkarze obu jedenastek wyhamowali, co nie znaczy, że z boiska wiało nudą. Jednak czujność między słupkami zachowywali Łyziński i jego vis a vis Oleh Ochrimenko. Jedynego gola w tej części meczu zdobył rezerwowy Narwi Mateusz Nakielski.

Kto wie jak potoczyłyby się losy rywalizacji w Żurominie, gdyby na początku meczu znakomitą okazję wykorzystał Portugalczyk Da Silva. Jego strzał odbił bramkarz Hutnika, a piłka finalnie trafiła w słupek. Trzy minuty później warszawianie objęli prowadzenie, a po kolejnych pięciu - dołożyli drugiego gola. Żurominianie przebudzili się na moment w drugiej połowie, ale zamiast zdobyć bramkę kontaktową, w końcówce dali sobie wbić trzecią bramkę.

5. kolejka (1 września): Wisła II Płock - Ząbkovia Ząbki 2:2, Świt Staroźreby - Żbik Nasielsk 0:1, KS CK Troszyn - Marcovia Marki 4:1, Narew Ostrołęka - MKS Przasnysz 4:2, Huragan Wołomin - Sokół Serock 1:0, Escola Varsovia Warszawa - Makowianka Maków Maz. 3:0, Mławianka Mława - Drukarz Warszawa 2:2 (Michał Stryjewski, M. Rogalski), Wkra Żuromin - Hutnik Warszawa 0:3, Stoczniowiec Płock - Unia Warszawa 1:1

1. KS CK Troszyn 5 15 19:3
2. Hutnik Warszawa 5 12 14:5
3. Escola Warszawa 5 12 15:3
4. Wisła II Płock 5 11 10:6
5. Ząbkovia Ząbki5 10 9:5
6. Mławianka Mława 4 10 11:8
7. Narew Ostrołęka 5 9 10:11
8. Huragan Wołomin 5 9 6:8