ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Startuje piłkarska 4 liga

Na piątkowe popołudnie (6 sierpnia) zaplanowano premierowe spotkanie w rozpoczynającym się sezonie 4 ligi. Na boisku wicemistrza ostatnich rozgrywek pojawi się Makowianka Maków Mazowiecki. Faworytem tego pojedynku będzie Świt Staroźreby.


Trener Makowianki Kacper Masenek nie miał wiele czasu na odbudowanie drużyny po odejściach czołowych zawodników. Przed podobną misją stanął w Mławie Piotr Rzepka.
Latem z Mławianki odeszło dziesięciu zawodników. Barwy klubowe zmienili m.in. wychowankowie Szymon Masiak, Dominik Lemanek oraz Jakub Nowiński. Pożegnano się z hiszpańskimi piłkarzami, którzy bardzo dobrze radzili sobie w poprzednim sezonie.

Podobnie rzecz się ma w żuromińskiej Wkrze, która walczyć będzie o utrzymanie pod okiem Jana Ciosa. Z klubem pożegnali się piłkarze, którzy przez ostatnie sezony mieli decydujący wpływ na grę zespołu. Przez cały okres przygotowawczy szukano wzmocnień. Jak wypadły te łowy przekonamy się się w sobotę podczas meczu przeciwko Mławiance.

Żbik Nasielsk przystępuje do czwartoligowych rozgrywek jako beniaminek. Pod wodzą Fabiana Kotarskiego nasielszczanie przyzwoicie radzili sobie w meczach sparingowych. Przekonali się o tym m.in. rywale z Pułtuska i Przasnysza. Wcześniej w pobitym polu pozostawili MKS Przasnysz. Mimo to przasnyszanie prezentują się najsolidniej pod względem kadrowym ze wszystkich naszych ekip. Formy nie brakuje, podopieczni Włodzimierza Kownackiego wypunktowali w ostatnim sparingu konkurentów z Karczewa aż 3:0 (Mazur zakończył ubiegły sezon na szóstym miejscu).


1. kolejka (6-8 sierpnia): Marcovia Marki - Ząbkovia Ząbki, Żbik Nasielsk - MKS Przasnysz, Wisła II Płock - Sokół Serock, Świt Staroźreby - Makowianka Maków Mazowiecki (6 sierpnia, godz. 18), KS CK Troszyn - Drukarz Warszawa, Narew Ostrołęka - Hutnik Warszawa, Huragan Wołomin - Stoczniowiec Płock, Escola Varsovia Warszawa - Unia Warszawa, Mławianka Mława - Wkra Żuromin (7 sierpnia, godz. 17)

Komentarze obsługiwane przez CComment