ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Złota sztafeta

Joanna Jóźwik podczas jednego z treningów na ciechanowskim stadionie

Podczas rozgrywanych na Stadionie Śląskim w Chorzowie, World Athletics Relays Silesia 2021, czyli nieoficjalnych sztafetowych mistrzostw świata, Joanna Jóźwik i Patryk Dobek zdobyli złote medale w biegu mieszanym 2x2x400 metrów.

W tej niecodziennej rywalizacji startują kobiety i mężczyźni biegnąc na zmianę dystans 400 m. Jako pierwsze wystartowały kobiety. Mieszkająca od jakiegoś czasu w Ciechanowie Joanna, od pierwszych metrów "trzymała się" w czołówce stawki. Do strefy zmian dotarła tuż za biegaczką z Kenii. Na pierwszej zmianie Patryk Dobek, podobnie jak Asia, nie forsował tempa - biegł spokojnie za plecami Kenijczyka Roticha.
Zgodnie z przypuszczeniami losy rywalizacji rozstrzygnęły się na dwóch ostatnich okrążeniach. Przełomowa okazała się szarża Joanny Jóźwik na ostatnim zakręcie, która pozwoliła wypracować sobie znaczną przewagę na pozostałymi rywalkami.

Ostatnie 400 m Patryk Dobek pokonał na pełnym gazie, a Polakom nikt i nic nie było w stanie odebrać złotych medali. Czas reprezentantów Polski to 3:40.92, co jest nowym rekordem kraju w tej konkurencji. Drugie miejsce zajęli Kenijczycy, a trzecie Słoweńcy.
Oboje lekkoatleci szykuję się do startu na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Za miesiąc wezmą udział w mistrzostwach Polski.