Jak otrzymać e-receptę bez wychodzenia z domu?
Codzienny natłok obowiązków sprawia, że wielu pacjentów nie ma czasu na wizyty w przychodni. Opóźnienia oraz kolejki dodatkowo zniechęcają do spotkań z lekarzem. Pilnie potrzebujesz recepty? W takiej sytuacji doskonałym pomysłem może okazać się e-konsultacja zdalna. Już dziś dowiedz się, jak to działa!
Teleporady medyczne zyskały prawdziwą popularność w czasie epidemii koronawirusa. Od tego momentu wiele osób decyduje się na spotkanie z lekarzem w formie zdalnej. Podczas e-konsultacji otrzymasz niezbędną pomoc medyczną oraz otrzymasz zalecenia i skierowania. Lekarz wystawi także e-receptę. Już dziś dowiedz się, jak działa portal PlusRecepta.pl - recepty online!
Jak dostać e-receptę bez wychodzenia z domu?
Receptę elektroniczną możesz otrzymać podczas standardowej wizyty w gabinecie lekarskim. Warto pamiętać o tym, że obowiązek wystawiania dokumentów w formie cyfrowej został wprowadzony już w 2020 roku. Dzięki temu możesz bez problemu zrealizować e-receptę w każdej aptece na terenie całego kraju.
Wygodniejszym i prostszym sposobem może okazać się jednak umówienie teleporady. W zależności od swoich preferencji skorzystaj z opcji rozmowy telefonicznej z lekarzem lub wygodnej wideorozmowy. Sposób przeprowadzenia konsultacji zależeć będzie przede wszystkim od rodzaju choroby oraz charakteru dolegliwości.
Jak przebiega teleporada?
E-konsultacja nie różni się zbytnio od standardowej wizyty w przychodni. W pierwszej kolejności zostaniesz poproszony o podanie rodzaju dolegliwości. Jeśli chorujesz przewlekle i potrzebujesz konkretnego leku, możesz wybrać jego nazwę bezpośrednio z listy. Następnie zostaniesz poproszony o wypełnienie ankiety medycznej. Jeśli istnieją podstawy do wystawienia recepty, otrzymasz dokument oraz 4-cyfrowy kod pin.
Z teleporady zdalnej możesz skorzystać również w przypadku wystąpienia niepokojących objawów. W takiej sytuacji lekarz przeprowadzi tradycyjny wywiad. Podczas rozmowy może poprosić o przedstawienie posiadanej dokumentacji medycznej oraz ewentualnych wyników badań. Następnie w zależności od sytuacji wystawi e-skierowanie lub e-receptę. Rozmowa z lekarzem zajmuje przeważnie kilkanaście minut, jednak jej czas dostosowywany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta.
Kiedy warto zdecydować się na e-konsultację?
Wizyty zdalne stanowią doskonałą alternatywę w przypadku chorób przewlekłych. Dzięki temu w prosty sposób przeanalizujesz postępy leczenia bez konieczności wychodzenia z domu oraz dostaniesz receptę na leki, umożliwiające kontynuowanie terapii. W ten sposób możesz dostać także m.in. e-receptę na leki antykoncepcyjne. Jest to ogromna oszczędność czasu, którą doceni każdy mieszkaniec miasta.
E-konsultacje sprawdzą się jednocześnie w przypadku pacjentów o ograniczonych możliwościach ruchowych, młodych rodziców oraz mieszkańców mniejszych miast, którzy mają problem z dostępem do specjalistów. Teleporady wyróżniają się niemal natychmiastową dostępnością, przez co unikniesz kolejek oraz długiego oczekiwania na wolne terminy.
Komentarze obsługiwane przez CComment