ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Gmina Bieżuń apeluje o rozsądne gospodarowanie wodą

Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

W związku z panującą suszą niektóre samorządy w naszym regionie wydały ostrzeżenia dla mieszkańców dotyczące zużycia wody. Gmina Bieżuń w powiecie żuromińskim również apeluje o rozsądne gospodarowanie zasobami. 

"Z uwagi na zagrożenie braku wody oraz z ograniczonymi zasobami wody na ujęciach zwracamy się do mieszkańców Gminy Bieżuń o nieużywanie wody z wodociągów zbiorowych do podlewania upraw, ogródków, mycia pojazdów, mycia powierzchni utwardzonych / kostka brukowa/, napełnianie basenów itp." - brzmi komunikat Urzędu Miasta i Gminy w Bieżuniu. 

Podobne ostrzeżenie dla mieszkańców wydał niedawno m.in. Urząd Miejski w Mławie. Zapytaliśmy z kolei prezesa Żuromińskich Zakładów Komunalnych, które zajmują się dystrybucją wody na terenie gminy Żuromin, jak wygląda obecnie sytuacja w stolicy powiatu. 

- Monitorujemy stan wód w naszych studniach. Na razie nie obserwujemy znaczącego obniżania się lutra wody, jednak obserwujemy z kolei gwałtowny wzrost jej zużycia. Związane jest to z napełnianiem przydomowych basenów. Podobnie jak w roku ubiegłym, także teraz apeluję do mieszkańców o racjonalne zużywanie zasobów wodnych. Po pierwsze mamy do czynienia z suszą hydrologiczną, a po drugie duże zużycie wody wpływa na jej ciśnienie w kranach - wskazuje Wojciech Kwieciński.

Warto zastanowić się w jaki sposób gospodarujemy wodą zanim jej zabraknie. 

Komentarze obsługiwane przez CComment