ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Wypadek przy sianokosach. 17-latek stał za blisko zgrabiarki...

Lądowanie LPR w Chojnowie. Fot. OSP Kuczbork

Trwają sianokosy. Podczas prac polowych w gm. Kuczbork doszło do nieszczęśliwego wypadku. Nastolatka , z poważnymi obrażeniami,  helikopterem przetransportowano do szpitala w Ciechanowie. 

Do zdarzenia doszło w Chojnowie, we wtorek (6 czerwca br.), około godziny 13. Na łące, przy sianokosach, pracowało dwóch mężczyzn w wieku 43 i 17 lat. Obracali siano z użyciem zgrabiarki. Kiedy 43-latek poszedł do ciągnika, aby go uruchomić, maszyna poszarpała nogę i klatkę piersiową 17-latka, który, jak wynika z relacji służb, stał zbyt blisko urządzenia. 

Na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które zabrało nastolatka do Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. 

Policja apeluje o ostrożne obchodzenie się z maszynami rolniczymi. W związku z pogodą już niebawem należy się spodziewać rozpoczęcia żniw. Co roku, podczas prac polowych, dochodzi do nieszczęśliwych wypadków, które w dużej mierze są spowodowane brakiem skupienia i rutyną podczas ich wykonywania. Służby przypominają, aby przed sezonem zadbać szczególnie o stan techniczny maszyn i przede wszystkim na siebie uważać. 

Komentarze obsługiwane przez CComment