ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Katarzyna Kowal dyrektorem w Zieluniu

fot. K.Kujawa

Nowy rok szkolny w gminie Lubowidz oznacza dla części uczniów spore zmiany. W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zieluniu zmieni się dyrektor, zaś szkoła w Mleczówce przestanie istnieć.


W ubiegłą środę (9 sierpnia br.) Urząd Miasta i Gminy w Lubowidzu przeprowadził dwa konkursy na stanowiska dyrektorów szkół. Pierwszy z nich dotyczył Zespołu Szkół w Syberii. Konkurs na 4-letnią kadencję wygrała Jolanta Śliwińska, która od lat kieruje tą placówką. Kontrkandydatów nie było.

Natomiast do konkursu na dyrektora Zespołu Szkół w Zieluniu stanęły dwie kandydatki: dotychczasowa dyrektor Elżbieta Bonczek oraz lingwistka Katarzyna Kowal. Komisja konkursowa zaaprobowała nową kandydatkę.

Teraz obie panie czekają na akty powołania na stanowisko, które najprawdopodobniej już niebawem podpisze zastępczyni burmistrza Ewa Szczepańska.

Katarzyna Kowal, która wygrała konkurs na dyrektora ZS w Zieluniu to mieszkanka tej malowniczej miejscowości i nauczycielka języków (rosyjskiego oraz niemieckiego). Zawodowo od lat związana z oświatą, ale panią Katarzynę znają także wszyscy wielbiciele sportów, gdyż biegi to jej pasja. Fotel dyrektora zajmie wraz z rozpoczęciem roku szkolnego.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, to nie jedyne zmiany jakie czekają uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Lubowidz. Od 1 września br. przestanie istnieć Szkoła Podstawowa w Mleczówce. Uczniowie tej placówki, jeśli taka będzie wola rodziców, w nowym roku szkolnym zaczną uczęszczać do Zespołu Szkół w pobliskiej Syberii. Zakulisowo docierają do nas powoli informacje o pomysłach na zagospodarowanie opuszczonego budynku należącego do samorządu. Napiszemy o nich, kiedy oficjalnie pojawią się na forum Rady Miejskiej w Lubowidzu.

Tymczasem budynek po Szkole Podstawowej w Sinogórze już od kilku lat "świeci" pustkami. Samorząd będzie miał szansę na jego wykorzystaniu po toczącym się w Sądzie Rejonowym w Mławie procesie dotyczącym okoliczności zamknięcia tej placówki. Kolejną rozprawę zaplanowano właśnie na początek września. O wyniku tego postępowania będziemy informować na naszych łamach.

Komentarze obsługiwane przez CComment