ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Kto będzie rządził powiatem? Trwają powyborcze roszady

fot. Starostwo Powiatowe w Żurominie

Pisaliśmy już o wynikach wyborów na wójtów i burmistrzów, ale nie można dziś pominąć innego, ważnego samorządu. W wyborach do Rady Powiatu Żuromińskiego żaden komitet nie uzyskał większości mandatów. Wszystko jednak wskazuje na to, że u władzy pozostanie PSL. 

Mieszkańcy powierzyli mandaty kandydatom z następujących komitetów:

  1. KWW PSL-PL2050 Szymona Hołowni - 7 mandatów
  2. KWW PiS - 4 mandaty
  3. KWW Marka Budzicha - 2 mandaty
  4. KWW Bezpartyjni Samorządowcy - 2 mandaty

Aby mieć samodzielną większość w Radzie Powiatu Żuromińskiego i móc wyłonić zarząd (m.in. starostę i wicestarostę) trzeba zebrać co najmniej 8 spośród 15 radnych. Państwowa Komisja Wyborcza jeszcze nie podała ostatecznych wyników, ale wiadomo już, kto otrzymał mandat.

Największą liczbę reprezentantów ma PSL: Jerzy Rzymowski (obecny starosta), Ireneusz Rejmus (obecny wicestarosta), Piotr Kwiatkowski  (członek zarządu), Ryszard Domżalski (radny powiatu), Zbigniew Liszewski (radny powiatu), Joanna Zdzisława Olszewska-Firlej (radna powiatu) oraz Barbara Michalska (dotychczas przewodnicząca RM w Żurominie).

Z ramienia PiS mandaty uzyskali: Agnieszka Czaplińska (dotychczas radna gminy w Siemiątkowie), Kamil Cupał, Ewa Anna Leśniewska oraz Robert Witak.

Wyborcy zdecydowali, że z KWW Marka Budzicha mandat otrzymają sam Marek Budzich i Tomasz Makuszewski (członek zarządu), a z KWW Bezpartyjny Blok Samorządowy Zbigniew Nosek (radny powiatu) i Robert Buzderewicz. 

Oznacza to, że radnymi powiatu z końcem kadencji przestaną być: Barbara Kordalska, Alicja Gajewska, Jerzy Gierszyński, Józef Stankiewicz, Ewa Naguszewska, Janusz Welenc i Mirosław Różański. 

Na ostateczne uformowanie się zarządu trzeba poczekać do sesji, która odbędzie się jeszcze w kwietniu. Czy Jerzy Rzymowski i Ireneusz Rejmus utrzymają swoje funkcje? Wszystko wskazuje na to, że w powiecie nie będzie zmiany. 

Komentarze obsługiwane przez CComment