ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Strażacy trzykrotnie wzywani do interwencji z powodu braku dostępnych karetek

fot. KP PSP Żuromin

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie, poinformowała, że w miniony weekend trzykrotnie strażacy byli zadysponowani do udzielenia pierwszej pomocy mieszkańcom powiatu. 

Dwie interwencje miały miejsce w sobotę (6 kwietnia). W Bieżuniu, na ulicy Płockiej, doszło do zasłabnięcia mężczyzny. W tym jednak przypadku Zespół Ratownictwa Medycznego dotarł na miejsce i to jeszcze przed przybyciem straży, chociaż dyspozytor wysłał strażaków m.in. do udzielenia pomocy z powodu braku wolnych karetek. Tymczasem ratownicy wraz z policją wybili okno i dostali się do środka udzielając mężczyźnie pomocy. 

Do kolejnej interwencji doszło w Żurominie, na ulicy Piłsudskiego. Z powodu braku karetki do kobiety uskarżającej się na ból biodra jadą dwa zespoły strażaków z PSP. Poszkodowana leżała na chodniku, jednak z powodu bólu nie pozwoliła założyć sobie usztywnienia, dlatego strażacy zabezpieczyli ją ręcznie i czekali na przyjazd ratowników medycznych. 

W niedzielę (7 kwietnia br.) w Żurominie na ul. Wyzwolenia strażacy ponownie ruszyli na pomoc mieszkańcowi, z powodu braku dostępności karetki. 35-letni mężczyzna uskarżał się na duszności. Strażacy udzieli mu pierwszej pomocy. Okazało się, że żurominianin miał podwyższone tętno. Po przyjeździe ZRM został zabrany do szpitala. 

Komentarze obsługiwane przez CComment