Mirosław Różański usłyszał zarzuty

Sekretarz gminy Siemiątkowo (pow. żuromiński) usłyszał w mławskiej prokuraturze trzy zarzuty związane m. in. z decyzjami dotyczącymi finansów publicznych. Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy.

Sekretarz gminy Siemiątkowo usłyszał w czwartek (9 grudnia br.) trzy zarzuty dotyczące m. in. podejmowanych przez niego decyzji rachunkowo-finansowych. Prokuratura wykryła nieprawidłowości w finansach gminy, jednak szczegóły nie są jeszcze znane.

- Mirosław R. usłyszał trzy zarzuty związane z nieprawidłową gospodarką finansową gminy. Ponadto wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych – poinformował Marcin Bagiński, Prokurator Rejonowy w Mławie.

Sekretarzowi grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator nie wykluczył kolejnych zarzutów w śledztwie, jakie Prokuratura Rejonowa w Mławie prowadzi od 2020 roku w związku z różnymi aspektami działalności siemiątkowskiego samorządu (z art. 231 kk).  

[AKTUALIZACJA]

Mirosław Różański w rozmowie z nami wyjaśnił, że sprawa dotyczy przeniesienia części niewykorzystanej kostki chodnikowej z inwestycji w Siemiątkowie do Krzeczanowa. Zaznaczył, iż był bardzo zaskoczony całą sytuacją. Dodał także, że nigdy nie wziął nawet złotówki z budżetu gminy, poza swoją pensją.

- Chodzi o jedną parafkę -  wyjaśnił z nieukrywanym żalem sekretarz gminy Siemiątkowo.

Mirosław Różański zezwolił nam na użycie pełnego imienia i nazwiska. 

Więcej na temat tej spawy już we wtorkowym wydaniu "TC". 

Komentarze  

0 #1 Dżordż 2021-12-10 14:51
Przyszła kryska na Matyska. Jedna parafka a ile za nią wziął.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl