ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Nietrzeźwi w "tandemie"

fot. KPP Żuromin

Policja zatrzymała pijanych rowerzystów. Dwóch kolegów, którzy razem przemierzali ulice Bieżunia, miało prawie 3 i 2,5 promila.

W czwartek (4 sierpnia br.), o godzinie 18 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dwóch rowerzystów. Podczas legitymowania funkcjonariusze wyczuli od kierujących woń alkoholu. Okazało się, że cykliści byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało, że 44-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie, natomiast drugi z rowerzystów, 51-latek, miał 2,5 promila. Nietrzeźwi rowerzyści otrzymali mandaty karne w wysokości 2,5 tys. zł.

- Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia br., wiążą się z wyższymi karami za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł - informuje Monika Ejnik, w zastępstwie oficera prasowego KPP w Żurominie.

Wygląda jednak, że wysokie kary wpływały na zachowanie uczestników ruchu kilka miesięcy po ich wprowadzeniu. Z ostatnich komunikatów policji wynika, że prędkość wciąż jest przekraczana, a nietrzeźwe osoby, mimo konsekwencji, wciąż wsiadają za kierownicę samochodu lub jednośladów (w tym na rowery).

Komentarze obsługiwane przez CComment