ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Nowoczesny autobus dla dzieci

fot. UG Kuczbork

Na koniec listopada do Kuczborka dotarł autobus szkolny, przystosowany także dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Gmina skorzystała z dofinansowania z budżetu Mazowsza.

 Jak informuje samorząd, firma MMI Redzikowa dostarczyła nowy autobus szkolny zakupiony w ramach realizacji zadania pn. „Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów szkół prowadzonych przez Gminę Kuczbork-Osada” z programu Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia „Autobusy dla mazowieckich szkół”. Pojazd marki MMI IVECO 72C Urby THESI posiada 34 miejsca siedzące dla pasażerów + kierowca i jest przystosowany do przewozu osoby na wózku inwalidzkim (platforma do załadunku osób na wózku inwalidzkim).

Nowy pojazd to także nowoczesne systemy bezpieczeństwa. Autobus posiada świadectwo homologacji. Samorząd skorzystał z możliwości zakupu pojazdu, aby zapewnić dzieciom z terenu gminy bezpieczną i komfortową drogę do szkoły. Dofinansowanie na ten cel wyniosło 300 tys. zł, zaś gmina dołożyła z własnego budżetu ponad 400 tys. zł. Łączny koszt zakupu pojazdu to 717 397,50 zł.

Komentarze obsługiwane przez CComment