ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Oni odeszli…

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień.
Ale są też inne - pełne zadumy i smutku.

I taki jest ten listopadowy dzień,
kiedy przychodzimy na  cmentarze,
zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy.
Niestety, życie ma swój początek i swój koniec.
Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy
pamiętać…

Józef Adam Wrzosek. Emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego oraz matematyki w Zespole Szkół w Lubowidzu. Zmarł 12 lutego br. w wieku 83 lat. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Lubowidzu.

Aleksander Domeradzki. Wieloletni prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów w Bieżuniu, lokalny działacz społecznej organizacji kombatanckiej, wspierał działania zmierzające do upamiętniania wydarzeń II wojny światowej. Zmarł 15 kwietnia br. w wieku 94 lat. Spoczął na cmentarzu w Bieżuniu.

Stanisław Damazy Pasikowski. Wieloletni sołtys wsi Siemiątkowo-Rogale (gm. Siemiątkowo), społecznik. Zmarł w wieku 83 lat, 20 kwietnia br. Został pochowany na cmentarzu w Siemiątkowie.

Henryk Korytowski. Druh OSP w Krzeczanowie (gm. Siemiątkowo) i wieloletni prezes tej jednostki. Pełnił także funkcję prezesa Oddziału Gminnego OSP w Siemiątkowie oraz przewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP w Ciechanowie. Pracował również na stanowisku księgowego w dwóch Państwowych Gospodarstwach Rolnych: w Krzeczanowie i Kondrajcu Szlacheckim (gm. Glinojeck). Zmarł 25 kwietnia br. w wieku 90 lat. Spoczął na cmentarzu w Gradzanowie Kościelnym.

Jan Tadeusz Cześnik. W latach '70 ub. w. był sekretarzem Gromadzkiej Rady Narodowej na ternie obecnej gm. Kuczbork, zaś w latach '90 ub. w. był sołtysem wsi Bagienice Małe. Zmarł 22 czerwca br. w wieku 92-lat. Został pochowany na cmentarzu w Sarnowie.

Franciszek Kostrzewski. Pochodzący z Antoniewa (gm. Siemiątkowo) pszczelarz był znany w lokalnej społeczności. Pszczelarstwem zajmował się niemal całe życie, a swoją pasją "zaraził" synów, którzy kontynuują jego tradycję. Odszedł w wieku 91 lat, 13 lipca br. Pochowany został na cmentarzu parafialnym w Siemiątkowie.

Jarosław Bruzda. Pochodzący z Pietrzyka radny Rady Gminy w Lutocinie miał zaledwie 49 lat. Odszedł niespodziewanie. Po raz pierwszy został radnym w wyborach samorządowych w 2018 roku. Startował z KWW Polskiego Stronnictwa Ludowego, dostał się do Rady Gminy w Lutocinie. Zawodowo zajmował się rolnictwem. Zmarł nagle, 25 lipca br. Jarosław Bruzda spoczął na cmentarzu w Skrwilnie (pow. rypiński).

Zenon Lejeń. W wieku 92 lat odszedł emerytowany, wieloletni nauczyciel i dyrektor Szkoły Podstawowej w Przeradzu Małym (gm. Lutocin). Zenon Lejeń był także radnym Gminnej Rady Narodowej w Lutocinie, a placówką w Przeradzu kierował w latach 70. i 80. XX w. Działał dla lokalnej społeczności, wychował wiele pokoleń uczniów. Zmarł 9 sierpnia br. Spoczął na cmentarzu w Lutocinie.

Jolanta Zamojska. Nauczycielka przyrody i chemii w Szkole Podstawowej w Zieluniu (gm. Lubowidz). Odeszła po długiej walce z chorobą, 19 sierpnia br. Miała 54 lata. Koleżankę i nauczycielkę żegnali nauczyciele, pracownicy i uczniowie placówki. Spoczęła na cmentarzu w Zieluniu.


Więcej sylwetek w wydaniu "Tygodnika z 1 listopada 2022 r.

Komentarze obsługiwane przez CComment