Poeci o ekologii. Żuromin rozdał nagrody

W Urzędzie Gminy i Miasta Żuromin odbyło się wręczenie nagród w konkursie literackim organizowanym w ramach realizacji projektu: „Zorganizowanie dwóch akcji informacyjno-edukacyjnych dotyczących ochrony powietrza na terenie Gminy i Miasta Żuromin”.

Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach wiekowych: I kategoria 7-10 lat, II kategoria 11-18 lat oraz III kategoria powyżej 18 roku życia. W I kategorii zwyciężyła Antosia Lorkowska, zaraz za nią uplasował się Antonii Łebkowski, zaś trzecie miejsce na podium zajął Tymon Jędrzejewski. W II kategorii pierwsze miejsce uzyskał Mikołaj Klimkowski. Na drugim miejscu podium stanęła Wiktoria Jabłońska, zaś trzecie miejsce zdobyli ex aequo Adam Kwiatkowski i Adrian Fabisiak. Natomiast w III kategorii wiekowej najlepszy wiersz nadesłał Wojciech Grześkiewicz. Na drugim miejscu był Jarosław Szczepański, zaś na trzecim Marianna Pietraś.

Nagrodami były profesjonalne oczyszczacze powietrza, zestawy malarskie oraz rośliny w szkle.

Konkurs został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla czystego powietrza 2022”.

 

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl