Zmiany w Żuromińskim Centrum Kultury

Odnowione pokrycie dachowe, nowe głośniki i automat ze smakołykami -  w ŻCK ostatnio sporo się dzieje. 

Urząd Gminy i Miasta w Żurominie zapłacił niemal 140 tys. zł za remont dachu na budynku centrum. Przypomnijmy, że dach ma wadę konstrukcyjną, przez co woda opadowa zbierała się na nim i spływała na dół, tyle, iż nie na zewnątrz, a wewnątrz budynku. W krytycznym momencie woda wdzierała się nawet do lamp sufitowych. Samorząd stanął przed koniecznością przeprowadzenia remontu. Niestety wada konstrukcyjna nie została wyeliminowana, co oznacza, że problem w przyszłości może się powtarzać. W ramach prac usunięto starą papę i elementy blaszane, które zastąpiono... nową papą, ale tym razem o konkretnej specyfikacji technicznej. Dach z pewnością został uszczelniony, pytanie jednak, na jak długo? Wymogiem było zapewnienie 36 miesięcznej gwarancji na użyte do naprawy dachu materiały.

Oprócz tego w ŻCK zostały odświeżone ściany i sufity, na których pojawiły się wcześniej brzydkie zacieki od spływającej wody. To jednak nie koniec zmian. Dyrektor Janusz Kuklewicz pozyskał dofinansowanie w kwocie 39,5 tys. zł z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na nowe głośniki do kina „TON”. Koszt zakupu dwóch głośników kinowych wyniósł łącznie 79 tys. zł, z czego 40 tys. zł to środki własne gminy Żuromin. Nowe nagłośnienie najwyraźniej się sprawdza, ponieważ osoby odwiedzające kino w Żurominie zauważają różnicę w jakości dźwięku.

W wejściu przed kinem stanął nowy automat do żywności, gdzie każdy gość centrum może kupić coś słodkiego lub coś do picia. Automat kosztował ŻCK 10 tys. zł.

 

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl