ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Skutki burz w pow. żuromińskim. Piorun uderzył w budynek

Powalone drzewo w Gościszce. fot. OSP Gościszka

Państwowa Straż Pożarna w Żurominie odnotowała minionej nocy trzy zdarzenia związane z przejściem burz nad powiatem. Niestety doszło również do pożaru budynku gospodarczego w Zieluniu (gm. Lubowidz). 

Chwilę po godz. 21:00 strażacy z OSP Gościszka interweniowali w swojej miejscowości, gdzie pod wpływem silnego wiatru drzewo przewróciło się na drogę, tarasując przejazd. 

Następnie, na 10 minut przed godz. 1 w nocy, straż otrzymała zgłoszenie z Zielunia, gdzie piorun uderzył w dach budynku gospodarczego, znajdującego się 15 metrów od domu jednorodzinnego. Na miejsce udały się zastępy OSP z Zielunia, Płociczna, Lubowidza i Zielonej oraz jednostka PSP z Żuromina. Jak relacjonuje Tomasz Welenc, oficer prasowy KP PSP w Żurominie, ogień obejmował drewniane poddasze budynku murowanego. Mimo wysiłków strażaków dach uległ spaleniu. Straty oszacowano na 60 tys. zł. Udało się uratować mienie o wartości 50 tys. zł. Akcja trwała niemal 3 godziny.

Kolejne zgłoszenie wpłynęło o godz. 2:21. W Żurominie, na ul. Jana Matejki doszło do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym. 

To niestety nie koniec burzowej aury. Na dziś (czwartek, 11 lipca) Skywarn Polska wydał dla powiatu żuromińskiego 2 stopień ostrzeżenia przed gwałtownymi burzami. Głównym zagrożeniem, jak poprzedniej nocy, będzie silny wiatr i ulewne opady deszczu. 

Komentarze obsługiwane przez CComment