Spłonął warsztat w Pątkach

W niedzielę (16 stycznia br.) doszło do poważnego pożaru w m. Pątki (gm. Lubowidz). Doszczętnie spłonął warsztat stolarski. Strażacy udzielili pomocy synowi właścicielki, który, próbując walczyć z ogniem, zatruł się oparami.

Z pożarem w Pątkach wałczyło pięć jednostek straży: dwie jednostki JRG PSP Żuromin, OSP Poniatowo, OSP Lutocin oraz OSP Zieluń. Płomienie obejmowały dobudówkę do murowanego obiektu. W większości konstrukcja była drewniana, w jednej części pokryta także blachą. Niestety, dobudowana stolarnia spłonęła niemal doszczętnie. Synowi właścicielki obiektu, który początkowo samodzielnie próbował uratować stolarnię,  nic poważnego na szczęście się nie stało, a to dzięki szybkiej reakcji strażaków udzielających mu na miejscu pomocy przedmedycznej. 

- Według wstępnych ustaleń strażaków przyczyną pożaru była najprawdopodobniej nieszczelna instalacja grzewcza. Wygląda na to, że pożar rozpoczął się od instalacji centralnego ogrzewania - tłumaczy  zastępca komendanta KP PSP w Żurominie, Jarosław Ptaszek. 

Strażacy oszacowali wstępnie straty na ok. 100 tys. zł. Same dobudówki to równowartość ok. 25 tys., natomiast pozostałe straty to głównie elektronarzędzia do obróbki drewna.

warsztat-patki2

Fot. OSP Poniatowo

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl