ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Spotkali się z okazji Dnia Sołtysa. Starosta: Rola sołtysów musi być doceniona

fot. K.Kujawa

Wygląda na to, że spotkanie z sołtysami, wójtami i burmistrzami organizowane Starostwo Powiatowe w Żurominie staje się tradycją. Dzięki rozmowom w trakcie konferencji "Powiat Żuromiński Bliżej Mieszkańców" samorządowcy, za pośrednictwem sołtysów, poznają najpilniejsze potrzeby mieszkańców. Wicestarosta podzielił się dużymi planami dotyczącymi rozbudowy żuromińskiego szpitala.

Marzec kojarzy się z pierwszymi oznakami wiosny, rozpoczęciem niektórych prac polowych w gospodarstwach, kluczami powracających ptaków i... z świętem sołtysów, czyli osób, które są łącznikiem między samorządami a lokalnym społeczeństwem. Nie od dziś wiadomo, że sołtysi o swoich wsiach wiedzą wszystko. Wybierani bezpośrednio przez mieszkańców cieszą się ich szacunkiem i uznaniem. Wbrew pozorom funkcja ta wcale nie jest łatwa i nie przynosi osobom ją pełniącym kuszącej rekompensaty (dieta to kilkaset złotych, 200-300, w zależności od samorządu). Jako dziennikarze również często korzystamy z ich pomocy, ponieważ to właśnie oni, jeśli chodzi o sprawy lokalne, są najlepszym i sprawdzonym źródłem wiedzy. Nic więc dziwnego, że na ich wiedzy i znajomości własnego środowiska opierają się także radni, wójtowie, burmistrzowie i starostowie podczas planowania kolejnych przedsięwzięć.

Aby docenić trud i zaangażowanie sołtysów, z okazji Dnia Sołtysa Starostwo Powiatowe w Żurominie co roku (z małą przerwą pandemiczną) organizuje konferencję "Powiat Żuromiński Bliżej Mieszkańców".

Na konferencję przybyli w tym roku (podobnie jak w poprzednich latach) sołtysi ze wszystkich gmin powiatu żuromińskiego wraz z wójtami i burmistrzami. 

Relacja z wydarzenia ukaże się we wtorkowym wydaniu "Tygodnika Ciechanowskiego" Tymczasem zapraszamy do obejrzenia poniższej fotorelacji. 

 

Komentarze obsługiwane przez CComment