ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Święta w pow. żuromińskim. Przekraczanie prędkości i awantury domowe

fot. RN

Policjanci z Żuromina niestety nie narzekali na brak zajęć w okresie świąt Wielkiej Nocy. Jak sami przyznają, wiele nieprzyjemnych sytuacji wywiązuje się z powodu nadmiernego spożycia napojów wyskokowych. 

Co ciekawe, w tym roku wyjątkowo zatrzymano tylko jednego nietrzeźwego kierowcę. Powodem tego stanu rzeczy nie jest bynajmniej wstrzemięźliwość, a strach przed utratą pojazdu. 

W sobotę (30 marca) patrol drogówki w Osówce (gm. Lubowidz) zatrzymał do kontroli kierującego renaultem 40-latka. W trakcie badania alkomatem mieszkańca gm. Lubowidz okazało się, iż ma on 0,8 promila w wydychanym powietrzu. Mężczyzna odpowie za popełniony czyn przed sądem. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 
Zgodnie z nowelizacją prawa, która weszła w życie w połowie marca, odebranie pojazdu grozi kierowcy, który ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jeśli natomiast ktoś spowoduje wypadek będąc w stanie nietrzeźwości wystarczy przekroczyć 1 promil, aby pożegnać się z samochodem. 

- W okresie świątecznym odnotowaliśmy interwencje związane z awanturami domowymi. W tych przypadkach najczęstszą przyczyną nieporozumień jest nadmierne spożycie alkoholu. Tego rodzaju zdarzenia kumulują się zwykle w święta i długie weekendy, nie jest to sytuacja wyjątkowa - wskazuje Tomasz Łopiński, oficer prasowy KPP w Żurominie. 

Policjanci zatrzymali też trzy prawa jazdy (w piątek, 29 marca) za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Najpierw patrol w Gościszce (gm. Kuczbork) zatrzymał kierującego audi 53-latka, mieszkańca pow. działdowskiego, który jechał z prędkością 103 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. zł, a na jego konto trafiło 13 pkt. karnych. Następnie funkcjonariusze zatrzymali 37-latka kierującego skodą. To również mieszkaniec pow. działdowskiego. Mężczyzna jechał przez teren zabudowany z prędkością 101 km/h. Odmówił przyjęcia mandatu, a więc sprawa zostanie skierowana do sądu. Następnie w Będzyminie (gm. Żuromin) policjanci zatrzymali kierującego audi 28-letniego mieszkańca pow. rypińskiego, który jechał z prędkością 102 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. zł, 13 punktami karnymi. Kierowcy odzyskają prawa jazdy za trzy miesiące, jeśli oczywiście w tym czasie nie popełnią kolejnego wykroczenia. 

Komentarze obsługiwane przez CComment