Turniej o puchar Małgorzaty Glinki

W żuromińskiej hali sportowej odbył się Ogólnopolski Turniej Czwórek o puchar Małgorzaty Glinki, byłej reprezentantki Polski. Na drugiej pozycji uplasował się lokalny zespół – UKS Victoria Lubowidz!

W niedzielę do Żuromina przyjechało 12 drużyn siatkarskich dziewcząt z Mazowsza oraz tegoroczny finalista „Kinder Joy of moving” z woj. warmińsko-mazurskiego. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy, grając jednego seta do 21 pkt. Następnie odbyły się mecze o miejsca, a tam zespoły rozgrywały spotkania do 2 wygranych setów. W turnieju brały udział dwie drużyny z UKS Victoria Lubowidz.

- Nasze dziewczęta grały ze zmiennym szczęściem. Lubowidz 2 grający w grupie B swoje zmagania zakończył na 11. miejscu, natomiast Lubowidz 1 po wygraniu wszystkich grupowych spotkań rozegrał mecz finałowy z zespołem MOS Wola Warszawa. Mecz układał się po naszej myśli, gładko wygrywając 1 seta, po zmianie stron role odwróciły się i od początku musieliśmy gonić wynik. Tie-break zaczęliśmy z jeszcze większą nerwówką, co skutkowało, że nie daliśmy rady już wrócić do swojego grania ostatecznie przegrywając 1:2. - relacjonuje trener z Lubowidza.

Ostatecznie zawody wygrał MOS Wola, pokonując gospodynie 2:1. Tuż za drugą „Victorią” uplasowała się Saska Warszawa. Największą atrakcją organizowanego przez UKS Victoria Lubowidz turnieju była obecność Małgorzaty Glinki, polskiej siatkarki, 286-krotnej reprezentantki Polski w latach 1996–2014, m. in. olimpijki (Pekin 2008), dwukrotnej mistrzyni Europy (2003,2005), dwukrotnej triumfatorki Ligi Mistrzyń(2011, 2013), najlepszej siatkarki Europy 2003 roku.

Starosta żuromiński Jerzy Rzymowski objął turniej honorowym patronatem.

turniej-siatkarski1

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl