Wyprzedzał, potrącił rowerzystę i…dachował

O tym, że pośpiech jest złym doradcą najprawdopodobniej zapomniał 30-letni kierowca saaba, który swoim zachowaniem na drodze stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dla kierującego rowerem mężczyzny.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło we wtorek, na trasie relacji Olszewo – Żuromin. Jadący w kierunku Żuromina kierujący saabem zdecydował się na wykonanie manewru wyprzedzania. 30-latek zapomniał jednak o spełnieniu podstawowych zasadach, o których mówi art. 24 Prawo o ruchu drogowym, m.in. by wykonać taki manewr kierowca w 100% musi być pewien, że posiada do tego odpowiednią widoczność oraz dostatecznie miejsca do wyprzedzania bez utrudniania komukolwiek ruchu. Nie stosując się do tych podstawowych zasad, wyprzedzał dwa samochody i rowerzystę. Jednak z naprzeciwka pojawił się samochód i kierujący saabem gwałtownie powrócił na swój pas ruchu zahaczając cyklistę, który wpadł do przydrożnego rowu. Saab także zjechał do przydrożnego rowu i dachował.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Skończyło się na zadrapaniach, zniszczonej odzieży cyklisty i rozbitym samochodzie sprawcy wykroczenia.

Uczestniczący w zdarzeniu kierujący byli trzeźwi. 30-latek ukarany został mandatem w kwocie 1500 złotych i 10 punktami karnymi.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl