Wysokie wynagrodzenia dla radnych

Radni Gminy Kuczbork, podobnie jak wcześniej ich koledzy i koleżanki z innych samorządów, postanowili podnieść sobie diety. Sołtysi także dostali podwyżkę.

Zgodnie z grudniową uchwałą Rady Gminy w Kuczborku przewodniczący rady będzie od stycznia otrzymywał dietę w wysokości 1,6 tys. zł. Wcześniej dieta w przypadku tej funkcji wynosiła 1.250 zł, a więc jest to wzrost o 28 procent. Wiceprzewodniczący dotychczas otrzymywał dietę w wysokości 850 zł, teraz zaś będzie otrzymywał 1.3 tys. zł, czyli podwyżka wyniosła niemal 53 procent.

Przewodniczący komisji RG w Kuczborku mogą liczyć na diety w wysokości 1.1 tys. zł zryczałtowanej diety. Wcześniej otrzymywali 750 zł, a więc diety wzrosły im o ponad 46 procent.

Radni, którzy nie pełnią dodatkowych funkcji będą otrzymywać 1 tys. zł zamiast 700 zł, a więc o prawie 43 procent więcej. Wygląda na to, że na nowej uchwale najkorzystniej wyszedł wiceprzewodniczący RG w Kuczborku.

Tymczasem rada postanowiła docenić także działalność sołtysów i podniosła im diety z 210 zł na 400 zł (ponad 90 procent), co stanowi najprawdopodobniej najwyższą stawkę za dietę dla sołtysa w regionie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl