ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Zapaliło się łóżko rehabilitacyjne. Strażacy musieli wyważyć drzwi

zdjęcie ilustracyjne

Osoba przechodząca nocą osiedlem przy ul. Wyzwolenia w Żurominie dostrzegła w jednym z okien dziwne, migające światło, podobne do płomieni. Zadzwoniła na numer alarmowy. Dzięki niej strażakom udało się uratować mężczyznę z niepełnosprawnością.


W nocy z czwartku na piątek (27/28 lipca br.) o godz. 2:14 strażacy otrzymali zgłoszenie, iż najprawdopodobniej pali się mieszkanie w bloku przy ul. Wyzwolenia. Na miejsce skierowane zostały trzy zastępy KP PSP w Żurominie oraz OSP Poniatowo. 

- Drzwi od mieszkania były ciepłe, dlatego postanowiliśmy wejść do środka. Mieszkanie było zadymione. W jednym z pokoi znajdowało się palące się elektryczne łóżko rehabilitacyjne, a w pomieszczeniu obok mężczyzna na wózku. Został zabrany przez załogę karetki do szpitala. Na szczęście nie doznał oparzeń. Pożar szybko został ugaszony, dlatego nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców - informuje Tomasz Welenc, oficer prasowy KP PSP w Żurominie. 

Przypadkowa osoba, dzwoniąc na numer alarmowy, ocaliła mieszkańcowi Żuromina życie. Nie wiadomo, czy w momencie zapłonu przebywał on na ww. łóżku. 

 

Komentarze obsługiwane przez CComment