Zderzenie na skrzyżowaniu

Brak rozwagi młodego kierowcy doprowadził do poważnego zderzenia na skrzyżowaniu DW541 z drogą gminną relacji Chamsk-Poniatowo. Dwie osoby trafiły do żuromińskiego szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór (8 listopada br.). Jadący od strony Chamska w kierunku Poniatowa 25-letni mieszkaniec pow. żuromińskiego, kierujący citroenem, zignorował znak pionowy zobowiązujący do ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, po czym zderzył się z prawidłowo jadącą mazdą 34-letnią mieszkanką Żuromina. Uderzenie było na tyle silne, że oba auta wypadły z drogi i uszkodziły nasyp pod ścieżkę rowerową na remontowanej aktualnie DW 541. 

Nie wiadomo, dlaczego młody mężczyzna zignorował znaki. Remontowana droga wojewódzka nie jest jeszcze oznaczona znakami poziomymi, jednak oznaczona jest znakami pionowymi informującymi, iż trwają tam prace. W rejonie skrzyżowania ustawiony jest również znak ograniczenia prędkości do 40 km/h. 

Na tym skrzyżowaniu w przeszłości dochodziło niejednokrotnie do poważnych zdarzeń. Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie ostrożności. 

W tym przypadku oboje kierujący byli trzeźwi. Przewieziono ich do szpitala w Żurominie, gdzie poddawani są obserwacji lekarskiej. 

Poniżej zdjęcia OSP Poniatowo oraz OSP Chamsk. 

chamsk3

chamsk2

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl