ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Biegiem na 34. piętro. Ciechanowscy strażacy upamiętnili ofiary ataków na WTC

Ciechanowscy strażacy na 34. piętrze wieżowca Olivia Star w Gdańsku
Ciechanowscy strażacy na 34. piętrze wieżowca Olivia Star w Gdańsku

11 września w Gdańsku odbył się I Pomorski Bieg Strażaków po Schodach. Zawody, które mają już swoją tradycję w kalendarzu wydarzeń sportowych w Trójmieście upamiętniają między innymi strażaków, którzy zginęli podczas ataków na World trade Center w Nowym Jorku w 2001 r. W Trójmieście wystąpili również ciechanowianie...

Do zawodów przystąpiło 30 dwuosobowych drużyn. Strażacy rywalizowali w pełnym umundurowaniu wraz ze sprzętem ochrony układu oddechowego. Start do biegu zorganizowano na placu zewnętrznym przy budynku Olivia Star, po czym strażacy wbiegali do klatki schodowej i musieli dotrzeć na 34. piętro budynku, gdzie zlokalizowana była meta. 

Najszybsi pokonali 34 piętra w pięć i pół minuty. W zawodach liczył się czas dotarcia na górę w ważącym 15 kilogramów pełnym bojowym ubraniu.

Nagrodę główną otrzymali Adam Dettlaff i Jan Oreszke. Wejherowscy strażacy pokonali trasę w sześć minut, cztery sekundy i czterdzieści cztery setne. Na 16. miejscu bieg ukończyła para strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Ciechanowie: kpt. Wojciech Maciejewski  i mł. kpt. Sławomir Skibiński. Ciechanowianie, aby dostać się na 34. piętro potrzebowali 8 min i 23 s. Dwa miejsca dalej finiszowali młodsi aspiranci ciechanowskiej straży pożarnej - Piotr Morawski i Cezary Kurjata. Ich rezultat to 8 min i 34 s.

Komentarze obsługiwane przez CComment