ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Dziś wzmożone policyjne kontrole na drogach

fot. BRD KGP

Dziś (7 czerwca) kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych policyjnych kontroli na drogach nie tylko naszego regionu. Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno - prewencyjne pn. „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.

- Policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością – przekazuje policja.

W działaniach wezmą udział także policyjne grupy Speed. 

Jak wskazują funkcjonariusze, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym. 

- Apelujemy zatem do kierujących, by przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i rozwaga wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Wzmożona uwaga niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów oraz w rejonie skrzyżowań – przestrzegają mundurowi.

Należy oczywiście podkreślić, że obok działań związanych z przestrzeganiem ograniczeń prędkości, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment