O profilaktyce onkologicznej i nowoczesnych metodach leczenia już w najbliższą sobotę w Żurominie
Diagnoza, w przypadku chorób onkologicznych, jest przytłaczająca dla pacjenta. Niemal każdy czuje się wówczas zagubiony i nie wie, gdzie zacząć szukać skutecznej pomocy. Właśnie o tym będą "Rozmowy (onko)LOGICZNE". Uczestnicy spotkania będą mogli porozmawiać ze specjalistą w zakresie chirurgii onkologicznej - profesorem Dawidem Murawą.
Kiedy mija pierwszy szok zaczyna się poszukiwanie metod leczenia i lekarzy najlepszych w danej dziedzinie. Każdy, kto choruje na chorobę onkologiczną, ale także jego bliscy, znają ten etap. Aby ułatwić te poszukiwania, ale także uświadomić pacjentów o najnowszych możliwościach leczenia, Luiza Filaszkiewicz, która również zmagała się z chorobą nowotworową, zorganizowała w Żuromińskim Centrum Kultury spotkanie otwarte z Dawidem Murawą. To polski chirurg ogólny, chirurg onkolog, dr hab. nauk medycznych, profesor nadzwyczajny Katedry Chirurgii i Onkologii Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego i Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu.
Piastuje stanowisko kierownika Katedry Chirurgii i Onkologii Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego, kierownika Kliniki Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. W latach 2015–2019 był rektorem Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu, w latach 2004–2017 był pracownikiem Wielkopolskiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. W okresie 2017–2019 kierownik Oddziału Chirurgii Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie. Obecnie poza kierowaniem Kliniką Chirurgii szpitala w Zielonej Górze jest konsultantem Oddziałów Chirurgii Szpitali w Pleszewie oraz Środzie Wielkopolskiej. W maju 2020 objął funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej (od 2018 był prezesem elektem). W latach 2005–2006 stypendysta Berliner Krebsgesellschaft w Klinice Chirurgii Uniwersytetu Charite w Berlinie (prof. PM Schlag), 2011 stypendysta European Society of Surgical Oncology w Klinice Chirurgii Bremen Mitte (prof. Th Lehnert). Laureat wielu nagród, członek licznych towarzystw naukowych. Autor kilkuset publikacji i wykładów z zakresu chirurgii onkologicznej przewodu pokarmowego oraz gruczołu piersiowego.
- czytamy w życiorysie Dawida Murawy.
Profesor jest także przewodniczącym rady społecznej szpitala MSWiA w Poznaniu oraz radnym sejmiku woj. wielkopolskiego.
- Kochani, 19 października (sobota) w godzinach od 12:00 do 14:00 w ŻCK, nasz Żuromin odwiedzi świetny specjalista, chirurg ogólny, chirurg onkolog, społecznik, który podczas otwartego, bezpłatnego spotkania z naszymi mieszkańcami omówi temat profilaktyki onkologicznej i przedstawi nowoczesne metody leczenia onkologicznego. Zapraszam wszystkich chętnych. Będzie możliwość zadawania pytań panu profesorowi. Szczerze zachęcam do udziału w spotkaniu, uważam, że zawsze warto wiedzieć więcej. Pan profesor będzie akurat świeżo po IV. Kongresie Onkologii Polskiej, która odbędzie się w Warszawie 17-19 października 2024r. Tegorocznym motywem przewodnim jest interdyscyplinarna opieka onkologiczna - zaprasza na spotkanie otwarte Luiza Filaszkiewicz.
Warto przyjść do ŻCK, zwłaszcza, że (różowy) październik jest miesiącem świadomości raka piersi. Wcześnie wykryte nowotwory dają możliwość skuteczniejszego leczenia, dlatego bardzo ważna jest profilaktyka. Będzie to również bardzo ważne spotkanie dla osób zmagających się już z chorobą nowotworową.
"Tygodnik Ciechanowski" objął wydarzenie patronatem medialnym. Honorowym patronatem spotkanie objął natomiast Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.
Komentarze obsługiwane przez CComment