ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Oni odeszli...

Fot. Radosław Marut

Maria Bala Dzilińska 
Zmarła 23 listopada 2022 w wieku 66 lat - lekarz kardiolog, internista oraz specjalista medycyny rodzinnej. Ciechanowianka, absolwentka „Krasiniaka”. Była m.in. zastępcą dyrektora ds. medycznych Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie oraz ordynatorem oddziału kardiologii. Pochowana na Cmentarzu Komunalnym w Ciechanowie.

Roman Maj 
Zmarł 5 stycznia 2023 r. w wieku 89 lat - długoletni lekarz chirurg szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Spoczął na Cmentarzu Komunalnym w Ciechanowie. 

Dariusz Węcławski
13 lutego 2023 r. w ciechanowskim szpitalu zmarł Dariusz Węcławski - poeta, wiceprezes Związku Literatów na Mazowszu. Miał niespełna 52 lata. Pochodził z Iłowa, ale przez większość życia mieszkał w Ciechanowie. Był sekretarzem miasta Ciechanów, radnym, wieloletnim dyrektorem Krajowego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego w Dąbku. Jego pasją było zamiłowanie do poezji i literatury. 
Odznaczony m.in. „Zasłużony dla kultury Polskiej (2016) oraz „Medalem za zasługi dla Ciechanowa (2017). 

Daniel Ratz
10 marca 2023 r. zmarł w szpitalu w Braniewie w wieku 75 lat artysta plastyk, pisarz, człowiek wielu kultur, będący częstym gościem w Ciechanowie, podczas spotkań literackich. Związany był także z Płockiem, Mławą i Działdowem. Był bohaterem wielu spotkań, na których wprowadzał uczestników w zaczarowany świat poezji i opowiadał o swoich dalekich podróżach.

Janina Jankowska
7 kwietnia 2023 r., rano niespodziewanie zmarła nasza koleżanka Janina Jankowska, związana z „Tygodnikiem Ciechanowskim” od pierwszego dnia jego istnienia. Wcześniej pracowała w ciechanowskim oddziale „Trybuny Mazowieckiej”. Miała 79 lat.


Stefan Żagiel
1 lipca 2023 r. zmarł Stefan Żagiel - redaktor, dziennikarz, publicysta, literat. Nasz kolega.
Stefan był dziennikarzem z krwi i kości. Dla niego dziennikarstwo nie było tylko zawodem, pracą wykonywana od-do. To była pasja i powołanie, a może nawet klucz do zmieniania rzeczywistości, za pomocą słowa i tekstu dziennikarskiego, w którym obok krytyki była pochwała, ale też propozycja czy perswazja. Dziennikarstwo, szczególnie to lokalne, miało wtedy inny, szerszy wymiar.

Więcej wspomnień w aktualnym wydaniu TC

Komentarze obsługiwane przez CComment