ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Pieniądze na budynek po młynie

Samorząd województwa mazowieckiego nie zwalnia tempa. Na ponad 22 mln zł wsparcia z budżetu Mazowsza może liczyć kolejnych 9 projektów z kilku subregionów. Dofinansowanie otrzyma jeden z ciechanowskich projektów.

Do Ciechanowa pieniądze trafią na projekt pn. "Przebudowa i rozbudowa budynku po młynie przy ul. Nadrzecznej i nadanie mu nowych funkcji społeczno-gospodarczych - etap II". Jest on realizowany przez miejski samorząd.
Już niebawem swój dawny młyn odzyska blask. Pomogą środki z budżetu Mazowsza. Władze Ciechanowa otrzymały 4 mln zł wsparcia, które umożliwią realizację II etapu przebudowy tego zabytkowego obiektu.
W ramach tego projektu młyn zostanie rozbudowany. Od strony zachodniej, wzdłuż ulicy Nadrzecznej, dobudowany zostanie do niego podpiwniczony budynek z dwoma kondygnacjami nadziemnymi o powierzchni 432,10 m2. Będą się tu mieścić zarówno wielofunkcyjna scena, jak i pomieszczenia techniczne, biurowe, sanitarne i socjalne. Obiekt będzie w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Na styku obu budynków zostanie wybudowana winda, która będzie obsługiwać cały obiekt i wszystkie kondygnacje łącznie z piwnicą.

Komentarze obsługiwane przez CComment