ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Z jaką firmą najlepiej wyjechać do opieki?

Według szacunków każdego roku nawet dwieście tysięcy osób wyjeżdża z Polski do Niemiec, by w kraju naszych zachodnich sąsiadów opiekować się osobami starszymi. Zasadniczo taki wyjazd można zorganizować na dwa sposoby - na własną rękę lub z pomocą firmy pośredniczącej. Z jaką firmą najlepiej wyjechać do pracy w opiece nad seniorami w Niemczech? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Praca dla opiekunek w Niemczech - na własną rękę czy z firmą pośredniczącą?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć na pytanie, czy do pracy w Niemczech lepiej wyjechać z pośrednikiem, czy też organizować całość na własną rękę? Każdy będzie miał pewnie własne spojrzenie na ten temat, niemniej wyjazd samemu ma jedną niepodważalną zaletę: wypłata nie jest pomniejszona o prowizję, którą należy wypłacić agencji. Z drugiej strony, na barki opiekunki spada wiele innych obowiązków, takich jak:

  • konieczność ustalenia warunków współpracy - negocjując samodzielnie, łatwo można dać się naciągnąć na pracę na czarno, co - podkreślamy - jest nielegalne w Niemczech,
  • dopełnienie wszelkich formalności - chodzi tu między innymi o kartę A1 i wyrobienie karty EKUZ,
  • zorganizowanie transportu do Niemiec i z powrotem - zorganizowanie transportu na własną rękę nie tylko bywa uciążliwe, ale też wiąże się z dodatkowymi wydatkami.

Wybierając wyjazd do Niemiec z firmą pośredniczącą, te wszystkie obowiązki odchodzą, więc można skupić się tylko na pracy.

Opieka osób starszych - Niemcy: jaką firmę wybrać?

W jaki sposób może zostać zorganizowana opieka osób starszych? Niemcy są krajem popularnym wśród Polaków, dlatego nie może dziwić fakt, że w Polsce działa wiele firm pośredniczących między pracodawcami za granicą a pracownikami z Polski. Pamiętaj jednak, że jeśli interesuje Cię praca dla opiekunek w Niemczech, korzystaj z usług tych firm, które działają stricte w opiece nad seniorami.

Jeśli chcesz pracować jako opiekunka osób starszych w Niemczech, wybierz firmę, która ma doświadczenie w pośredniczeniu między seniorami i opiekunkami i która ma wiele pozytywnych opinii. Przykładem może tu być firma Caring Personnel, która od wielu lat pomaga znaleźć zatrudnienie w Niemczech w opiece nad osobami starszymi. Korzystając z usług tej organizacji:

  • wybierzesz ofertę dopasowaną do Twoich oczekiwań i wymagań - zarówno finansowych, jak i lokalizacyjnych czy związanych z zakresem obowiązków lub zakwaterowaniem,
  • nawiążesz bezpieczną współpracę opartą na jasno określonych zasadach,
  • trafisz na miejsce docelowe i wrócisz do Polski bez konieczności organizowania transportu na własną rękę,
  • nie będziesz musiała zajmować się formalnościami, bo wszystko zorganizuje Caring Personnel.

Zobacz oferty na stronie Caring Personnel

Jak widzisz, skorzystanie z usług firmy Caring Personnel ma wiele zalet. Dlatego jeśli interesuje Cię praca w opiece nad seniorami w Niemczech, nie zwlekaj! Wejdź na stronę caringpersonnel.pl i zobacz, jakie atrakcyjne oferty dla opiekunek można tam znaleźć.

Komentarze obsługiwane przez CComment