ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Słonecznym pociągiem nad morzeW pierwszą sobotę wakacji na trasę wyruszą pociągi Kolei Mazowieckich - "Słoneczny" do Ustki oraz "Słoneczny - BIS" do Gdyni.


 "Słoneczny" będzie kursował na trasie Warszawa-Ustka-Warszawa przez 7 dni w tygodniu. Podobnie jak w ubiegłym roku, dołączy  do niego "Słoneczny - BIS" relacji Warszawa-Gdyni, którym będzie można pojechać w soboty, niedziele i święta. Oba pociągi będą obsługiwane przez wagony piętrowe KM firmy Bombardier. Sprzedaż biletów rozpocznie się 18 czerwca.

- Wakacyjne połączenia Kolei Mazowieckich cieszą się popularnością wśród pasażerów. - Jest wygodnie, szybko i przystępnie cenowo, czyli dokładnie tak, jak powinna wyglądać podróż na urlop. Takie podejście sprawdza się od wielu lat. Niesłabnące zainteresowanie pasażerów tymi połączeniami jest tego najlepszym dowodem- twierdzi marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik

. - W ubiegłym roku z naszych wakacyjnych połączeń skorzystało ponad 101 tys. podróżnych. To dobry wynik, pokazujący, że mimo dwuletniej przerwy spowodowanej pandemią, mieszkańcy województwa mazowieckiego wciąż chcą korzystać z naszych pociągów nad morze. Wierzę, że tegoroczna edycja stanie się równie udana, a kto wie - może pobijemy rekord sprzed czterech lat, gdy "Słonecznym" pojechało ponad 127 tys. osób - mówi Dariusz Grajda, członek zarządu spółki Koleje Mazowieckie.

Z uwagi na prace prowadzone przez zarządcę infrastruktury, czyli PKP PLK S.A., rozkład jazdy wakacyjnych połączeń KM ulegnie modyfikacjom. Między innymi zmieniać się będą godziny odjazdu ze stacji, na których zatrzymują się pociągi. Dodatkowo, "Słoneczny" i "Słoneczny - BIS" rozpoczną i zakończą bieg na stacjach: Warszawa Centralna lub Warszawa Zachodnia.

24 czerwca, 25 czerwca oraz 3 września "Słoneczny" wyruszy z Warszawy Centralnej. Natomiast w pozostałe dni pierwszym przystankiem będzie stacja Warszawa Zachodnia. Do Ustki pociąg dojedzie w ok. 6 godzin. Warto zaznaczyć, że od 26 czerwca do 18 sierpnia zakończy on trasę na stacji Warszawa Zachodnia, a w pozostałe dni - na Warszawie Centralnej.

"Słoneczny - BIS" w weekendy i dni świąteczne, pomiędzy 1 lipca a 15 sierpnia, wyruszy z Warszawy Zachodniej, a w pozostałe soboty, niedziele i święta ze stacji Warszawa Centralna. Podróżni do Trójmiasta dostaną się w ok. 4 godziny. W przypadku powrotu, pociąg przez cały czas kursowania, zakończy bieg na stacji Warszawa Centralna.

Podobnie jak w zeszłym roku, za bilet normalny w jedną stronę z Warszawy do Ustki zapłacimy 75 zł, a do Trójmiasta 60 zł. Mamy też dobre informacje - oferta na trasę Słupsk - Ustka zostanie przedłużona o odcinek Słupsk - Gdynia. Minimalna cena biletu wg oferty dla relacji Ustka - Słupsk według taryfy normalnej wyniesie 7 zł, a maksymalna dla całej relacji Gdynia - Ustka - 27 zł.

Więcej informacji na stronie: https://sloneczny.mazowieckie.com.pl/pl

Komentarze obsługiwane przez CComment