ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Budowa mostu na Narwi ruszy najprawdopodobniej w przyszłym roku

fot. K.Kujawa

Planowana przez gminy Rzewnie i Rząśnik inwestycja kosztować będzie ok. 50 mln zł. Mieszkańcy nadnarwiańskich wsi mieli okazję zapoznać się z planem technicznym budowy mostu.

We wtorek (16 maja br.) w Urzędzie Gminy w Rzewniu odbyło się spotkanie, podczas którego zaprezentowano projekt budowy mostu na rzece Narew wraz z dojazdami w miejscowościach Nowe Łachy (gm. Rzewnie) oraz Nowy Lubiel (gm. Rząśnik). Wójt gminy Rzewnie Wiesław Chrzanowski oraz przedstawiciele firmy projektowej YLE Inżynierowie sp. z o.o z Warszawy przedstawili główne założenia projektu, przebieg dróg oraz rozwiązania techniczno-budowlane. W spotkaniu uczestniczyli sołtysi i radni miejscowości położonych wzdłuż Narwi, przedstawiciele gminy Rząśnik i proboszcz parafii w Lubielu ks. kan. Andrzej Goryszewski.

Jak informuje gmina Rzewnie, zakończenie prac projektowych wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji ZRID planowane jest na listopad 2023 r. Jest to ostatni etap prac projektowych. Wójt Wiesław Chrzanowski wyraził przekonanie, że wiosną przyszłego roku uda się podpisać porozumienia o finansowaniu i ogłosić przetarg na realizację budowy. Szacowany koszt inwestycji to ok 50 mln zł, z czego duża część środków będzie stanowić dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego, natomiast pozostała część nakładów finansowych zostanie poniesiona -przez samorządy gmin Rzewnie i Rząśnik, a także powiaty makowski i wyszkowski.

Oznacza to, że po pomyślnym porozumieniu co do finansowania inwestycji i organizacji przetargu budowa mostu może ruszyć jeszcze pod koniec roku 2024, jeśli uda się sprawnie wyłonić wykonawcę. Wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja pozwoli na rozwój obu gmin oraz znacząco ułatwi lokalnej społeczności (i nie tylko) komunikację pomiędzy miejscowościami położonymi na obu brzegach Narwi.

Poniżej plan techniczny inwestycji:

plan-mostu-rzewnie

 

Komentarze obsługiwane przez CComment