ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Karniewo. 65-latek pobity na śmierć

Zdjęcie ilustracyjne

Komenda Powiatowa Policji w Makowie Mazowieckim oraz Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu prowadzą czynności związane ze zgonem mężczyzny na jednej z posesji w Karniewie. O zajściu policję poinformowała załoga karetki.

Dyżurny policji zgłoszenie otrzymał w minioną niedzielę (7 kwietnia br.) o godz. 15:37. Ratownicy medyczni poinformowali, że zostali wezwani do Karniewa w związku z nieprzytomnym mężczyzną. Podjęto na miejscu reanimację, jednak bezskutecznie. W związku z tym, że zmarły 65-latek miał widoczne obrażenia głowy, załoga karetki postanowiła o wszystkim poinformować policję. Na pogotowie zadzwonił obecny na miejscu 44-latek. 

- Mieszkaniec gm. Karniewo, który najprawdopodobniej wcześniej spożywał alkohol z 65-latkiem, został zatrzymany w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania 44-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie - informuje Monika Winnik, oficer prasowa KPP w Makowie Maz. 

Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, policjanci zabezpieczyli materiały dowodowe. 

We wtorek (9 kwietnia br.) 44-latek został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu, gdzie zostanie przesłuchany. 

Policja nie ujawniła szczegółów zajścia. Najprawdopodobniej jeszcze dziś pojawią się informacje z prokuratury.

AKTUALIZACJA

W toku podjętych czynności ustalono, że Artur K. (0,89 mg/l) przy pomocy cegłówki uderzył co najmniej dwukrotnie Ryszarda P. w głowę. Pomimo natychmiast podjętej reanimacji przez ZRM Ryszard P., na skutek odniesionych obrażeń, zmarł. Na miejscu pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Przasnyszu wykonano czynności procesowe, przeprowadzono oględziny miejsca znalezienia zwłok, zwłoki zabezpieczono w prosektorium do dalszych czynności związanych z koniecznością przeprowadzenia sekcji. 

- informuje Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

W wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok biegły patomorfolog stwierdził, że przyczyną śmierci mężczyzny była ostra niewydolność mózgu w wyniku jego zranienia. Prokuratura informuje, że na głowie denata ujawniono liczne złamania kości czaszki oraz rany tłuczone.

Prokurator przedstawił Arturowi K. zarzut zbrodni zabójstwa popełnionej w zamiarze bezpośrednim poprzez uderzanie ofiary w głowę cegłą budowlaną. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia.

Okoliczności podawane przez podejrzanego zostaną podane weryfikacji. Do Sądu Rejonowego w Przasnyszu został skierowany wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd wyznaczył posiedzenie aresztowe na godz. 14.30.

- wskazuje Elżbieta Edyta Łukasiewicz. 

Za popełnienie zbrodni zabójstwa mieszkańcowi gm. Karniewo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

Komentarze obsługiwane przez CComment