Kosztowne błędy

W ciągu trzech dni na terenie powiatu makowskiego doszło do trzech kolizji. Po zmianie taryfikatora mandaty w przypadku spowodowania kolizji są bardzo dotkliwe.

W środę, 5 stycznia br., około godz. 9:00, w Różnie na ul. Poniatowskiego 62 – letnia kierująca toyotą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej 54 – letniej kierującej hyundaiem, w wyniku czego doszło do zderzenia i uszkodzenia obu pojazdów. 62-latka otrzymała mandat w wysokości 1.2 tys. zł i 6 punktów karnych.

Następnego dnia w Zakrzewie, około godz. 14:00, kierująca oplem oraz jadący z naprzeciwka kierujący hyundaiem wykonali nieprawidłowy manewr wymijania i nadmiernie zbliżyli się do środka jezdni w wyniku czego pojazdy zderzyły się lusterkami. W tym przypadku wina była po stronie dwójki kierowców. Każde z nich zostało ukarane mandatem w wysokości 1050zł i 6 punktami karnymi.

W piątek, 7 stycznia b.r, o godz. 15:30, w miejscowości Ulaski doszło do kolejnej kolizji. Jak ustalili policjanci, 68-letni kierujący skodą, nieprawidłowo wykonując manewr wyprzedzania, zderzył się z prawidłowo jadącym mercedesem. 68-latek otrzymał mandat karny w wysokości 1250 zł i 6 punktów karnych.

- Należy pamiętać, że od 1 stycznia 2022 roku weszły w życie nowe przepisy. Zgodnie z nowym taryfikatorem sprawca kolizji drogowej otrzyma mandat karny w wysokości 1000 złotych powiększony o mandat należący się za wykroczenie, które doprowadziło do kolizji – przypomina Monika Winnik, rzeczniczka makowskiej komendy.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl