ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Majówka na drogach powiatu makowskiego. Zderzenia z łosiami, sarną i ogrodzeniem

Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Makowska policja nie odnotowała na szczęście żadnego wypadku śmiertelnego, a tych w minioną majówkę na drogach Mazowsza niestety nie brakowało. Doszło natomiast do 8 kolizji, z czego 4 dotyczyły zderzeń z dzikimi zwierzętami. 

Majówkę policjanci mogą zaliczyć do bezpiecznych. Najpoważniejsze kolizje dotyczyły zderzeń z łosiami i sarną.

W ciągu ostatnich 5 dni na drogach powiatu makowskiego odnotowano 4 zdarzenia z udziałem dzikich zwierząt. W trzech przypadkach były to zderzenia samochodów z łosiem, a w jednym z sarną. W środę (1 maja) o godz. 19:45, w miejscowości Podborze, 43-letni kierujący toyotą, mieszkaniec pow. makowskiego uderzył w łosia, który nagle wybiegł na drogę. W podobnej sytuacji w sobotę (4 maja) o godz. 20:45 znalazł się kierujący oplem, mieszkaniec Warszawy, który w miejscowości Sieluń uderzył w łosia. Jeszcze tego samego dnia o godz. 21:50 w miejscowości Kołaki, 32-letnia kierująca oplem także uderzyła w łosia. Natomiast w niedzielę (5 maja) o godz. 4:10 w Nowym Szelkowie 25-letni kierujący audi uderzył w sarnę, która nagle wybiegła na drogę. Sarna po zderzeniu uciekła w pobliskie pola. Na szczęście żaden z uczestników zdarzeń nie odniósł poważnych obrażeń.

- relacjonuje wszystkie zderzenia z dziką zwierzyną Monika Winnik, oficer prasowa KPP w Makowie Maz. 

Doszło także do jednej kolizji z udziałem nietrzeźwego kierującego, który w miejscowości Nowy Strachocin wjechał w płot i odjechał z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany, badanie trzeźwości  55-latka wykazało 2.5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiadł też aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci skontrolowali 198 pojazdów, ujawnili 124 wykroczenia. Najczęściej dotyczyły przekraczania prędkości. Policjanci zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów, skierowali 1 wniosek o braku ubezpieczenia OC do ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego. Mundurowi sprawdzili trzeźwość 302 kierujących.

- wskazuje rzeczniczka makowskiej policji. 

Policjanci drogówki zatrzymali też 2 kierujących niestosujących się do sądowego zakazu kierowania pojazdami i 2 kierujących, którzy kierowali bez uprawnień.

Komentarze obsługiwane przez CComment